نفتکش ایرانی به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

نفتکش ایرانی به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

شنبه, 24 اوت, 2019 - 10:00

خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز شنبه گزارش داد؛ پس از اینکه یونان اعلام کرد ریسک کمک به نفتکش ایرانی را نمی‌پذیرد، مقصد جدید آدریان دریا بندری در ترکیه تعیین شد.

به گزارش الشرق الاوسط، گزارش آسوشیتدپرس حاکی از آن است که خدمه آدریان دریا، در سیستم خودکار شناسایی این نفتکش مقصد آن را به بندر مرسین در ترکیه تغییر داده‌اند. بندری در جنوب ترکیه که یک ترمینال نفتی دارد.
«مرین ترافیک» وب‌سایت رهگیری کشتی‌ها، موقعیت آدریان دریا را در جنوب سیسیل در دریای مدیترانه مشخص کرده و انتظار می‌رود با سرعتی که هم‌اکنون در حال حرکت است، یک هفته دیگر به بندر اعلام شده در ترکیه برسد.

تاکنون مقامات و رسانه‌های ایران و ترکیه واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند.

نفتکش ایرانی «گریس ۱» که بعدها نامش به «آدریا دریا ۱» تغییر داده شد، به اتهام نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه به مدت ۴۵ روز در توقیف جبل طارق بود. این نفتکش روز پنجشنبه ۱۵ اوت طی حکمی از دادگاه جبل طارق آزاد شد. آمریکا که بر پایه حکم یک دادگاه فدرال خواستار توقیف دوباره این نفتکش شده بود، نسبت به پذیرش آن به کشورهای دیگر هشدار داده‌است.

یک مقام آمریکایی در وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۲۳ اوت تأکید کرد، واشینگتن با جدیت تمام تحریم نفتکش ایرانی گریس-۱ که به آدریان دریا-۱ تغییر نام داد، را دنبال کرده و هشدار داد، هر کس به این نفتکش کمک کند، از سوی آمریکا مجازات خواهد شد.

مقام ارشد آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته‌است، واشینگتن فعالانه پیگیر تحریم‌های خود علیه ایران است تا از هرگونه کمک بخش خصوصی کشورهای مختلف به این نفتکش حامل بیش از دو میلیون نفت خام ایران جلوگیری شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای