وزیر خارجه اسرائیل مطرح کرد: عملیات اخیر در سوریه «پیامی به ایران»

وزیر خارجه اسرائیل مطرح کرد: عملیات اخیر در سوریه «پیامی به ایران»

یکشنبه, 25 اوت, 2019 - 14:15

یسرائیل کاتس وزیر امور خارجه اسرائیل اعلام کرد که تل آویو در اراضی سوری عملیاتی انجام داده «تا به تهران پیام دهد که ایران در هیچ مکانی مصونیت ندارد».

به گزارش الشرق الاوسط، رادیو اسرائیل امروز یکشنبه به نقل از کاتس اعلام کرد: «اگر فعالیت‌های اسرائیل در طول سال‌های اخیر نبود، اکنون شمار نیروهای ایرانی در سوریه به صدهزار تن رسیده بود.»

وی درخصوص اخبار منتشر شده دربارهٔ اقدامات اسرائیل در داخل عراق گفت: «ما در اماکن مختلف فعالیت می‌کنیم.»

از سوی دیگر، افیخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل شب گذشته به بمباران شماری از اهداف در روستای عقربا واقع در جنوب شرق دمشق اذعان کرد.

وی همچنین اعلام کرد این بمباران برای ناکام گذاشتن برنامه نیروی قدس ایران و شبه نظامیان شیعی به منظور حمله به اهداف اسرائیلی از طریق خاک سوریه به واسطه پهپادهای بمب‌گذاری شده بوده‌است.

جاناتان کونریکوس یک سخنگوی دیگر ارتش اسرائیل نیز مدعی شده‌است که پهپادهای تهاجمی ایران در این منطقه مستقر بوده‌اند.

اسرائیل در توضیح پیرامون حملات هوایی خود اعلام کرده‌است که واحدهای سپاه قدس بر آن بوده تا با بهره گرفتن از این پهپادها به نقاطی واقع در شمال اسرائیل حمله کنند.

این سخنگوی ارتش اسرائیل گفته‌است که این پهپادها حامل مواد منفجره بوده و از این رو می‌توانند همچون موشک عمل کنند. حملات هوایی به روستای عقربا سه هفته پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل صورت می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای