یک ایرانی و دو نیروی حزب‌الله در حمله اسرائیل به سوریه کشته شدند

یک ایرانی و دو نیروی حزب‌الله در حمله اسرائیل به سوریه کشته شدند

«سپاه» هدف قرار گرفتن مواضع ایران از سوی اسرائیل را تکذیب کرد
یکشنبه, 25 اوت, 2019 - 09:45

رامی عبدالرحمن رئیس سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در حمله جنگنده‌های اسرائیلی به حومه دمشق سه نفر شامل یک ایرانی و دو عضو «حزب‌الله» لبنان کشته شده‌اند.

به گزارش الشرق الاوسط، این سازمان همچنین تأیید کرده‌است که هدف مورد حمله اسرائیل یک مرکز استقرار نیروهای ایرانی و حزب‌الله در منطقه عقربا بوده‌است.

در مقابل محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و از فرماندهان سابق سپاه در گفتگو با خبرگزاری ایلنا در خصوص هدف قرار گرفتن مواضع ایران از سوی اسرائیل گفت: «ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر هدف قرار دادن مواضع ایران کذب است».

وی افزود: «اسرائیل و آمریکا قدرت حمله به مراکز مختلف ایران را ندارند ضمن اینکه به مراکز مشاوره‌ای که داریم آسیبی وارد نشده‌است».

از سوی دیگر، افیخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل شب گذشته به بمباران شماری از اهداف در روستای عقربا واقع در جنوب شرق دمشق اذعان کرد.

وی همچنین اعلام کرد این بمباران برای ناکام گذاشتن برنامه نیروی قدس ایران و شبه نظامیان شیعی به منظور حمله به اهداف اسرائیلی از طریق خاک سوریه به واسطه پهپادهای بمب‌گذاری شده بوده‌است.

جاناتان کونریکوس یک سخنگوی دیگر ارتش اسرائیل نیز مدعی شده‌است که پهپادهای تهاجمی ایران در این منطقه مستقر بوده‌اند.

اسرائیل در توضیح پیرامون حملات هوایی خود اعلام کرده‌است که واحدهای سپاه قدس بر آن بوده تا با بهره گرفتن از این پهپادها به نقاطی واقع در شمال اسرائیل حمله کنند.

این سخنگوی ارتش اسرائیل گفته‌است که این پهپادها حامل مواد منفجره بوده و از این رو می‌توانند همچون موشک عمل کنند. حملات هوایی به روستای عقربا سه هفته پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل صورت می‌گیرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای