موارد جدید نقض توافق حدیده توسط حوثی ها

موارد جدید نقض توافق حدیده توسط حوثی ها

پنجشنبه, 29 اوت, 2019 - 23:30

اقدامات شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در راستای نقض توافق آتش بس در استان حدیده (غرب یمن) متوقف نشده است. تازه ترین مورد روز چهارشنبه (۲۸ اوت) اتفاق افتاد. حمله موشکی حوثی ها به یکی از مجتمع های تجاری در شهر ساحلی منجر به آتش سوزی گسترده در یکی از بخش های آن شد.
حوثی ها به مواضع نیروهای مشترک در منطقه الجاح نیز حمله کردند که یکی از موارد نقض آتش بس به شمار می رود.
به گفته برخی منابع در واحد رسانه ای ائتلاف نظامی شبه نظامیان حوثی بار دیگر با توپ های هاوتزر و موشک های کاتیوشا به مجتمع تجاری اخوان ثابت حمله کردند که بخش هایی از آن آسیب جدی دید.
ماموران آتش نشانی موفق به اطفای حریق در محل وقوع حمله شدند.
این منابع افزودند این اول حمله به مجتمع تجاری اخوان ثابت نیست. شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران بارها به این مکان حمله کردند. حوثی ها با شیوه هدفمند در حال نابودی زیر ساختارها و تاسیسات مهم استان حدیده و استان های دیگر یمن هستند.
در این راستا، ارتش ملی در منطقه پنجم نظامی از رهگیری و سرنگونی یک هواپیمای بمبگذاری شده حوثی ها خبر دادند. این هواپیما به سمت ناحیه حیران در شمال حجه واقع در شمال غرب پایتخت که در جوار سعودی قرار دارد پرتاب شده بود.
یک منبع نظامی گفت «این پهپاد بمبگذاری شده در شامگاه سه شنبه (۲۷ اوت) از ناحیه حیران پرتاب شد و این سومین پهپادی است که توسط ارتش ملی در حریم هوایی بخش های آزاد شده در شمال استان حجه در ماه اوت رهگیری می شود. پنج پهپاد از آغاز سال میلادی توسط ارتش رهگیری شده اند».
در این راستا، چندین عضو شبه نظامیان کودتاچی حوثی در حمله جنگنده های ائتلاف حمایت از حکومت قانونی در ناحیه کتاب در شرق استان صعده در شمال غرب صنعاء کشته و زخمی شدند و چندین دستگاه خودرو و نفربر نیز منهدم شده است.
فرماندهی جبهه کتاب در بیانیه ای اعلام کرد «عملیات نظامی و عملیات شناسایی راداری مواضع حوثی های مورد حمایت ایران آغاز شد».
به گفته این بیانیه «نیروهای نظامی در جبهه کتاب در استان صعده با ایثار و فداکاری از دین و این مرز و بوم دفاع می کنند و در نبردهای قهرمانانه رود روی شبه نظامیان می ایستند تا این کشور از دست دوره برده برداری و تاریک اندیشی امامان جدید رها شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای