​نگرانی واشنگتن از تخریب صلح توسط ایران و گروه‌های نیابتی‌اش

​نگرانی واشنگتن از تخریب صلح توسط ایران و گروه‌های نیابتی‌اش

بحرین از اتباع خود خواست لبنان را ترک کنند
یکشنبه, 1 سپتامبر, 2019 - 22:30

یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده روز یکشنبه از تبادل آتش بین حزب‌الله و اسرائیل در نوار مرزی لبنان ابراز نگرانی کرد، همزمان وزارت امور خارجه بحرین نیز از شهروندان خود در لبنان خواست تا فوراً این کشور را ترک کنند.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده گفت که آمریکا از حق اسرائیل برای «دفاع از خود» کاملاً حمایت می‌کند و هشدار داد «حزب‌الله باید از اقدامات خصمانه که امنیت، ثبات و حاکمیت لبنان را تهدید می‌کند دست بردارد».

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده‌است، اضافه کرد: «این نمونه دیگری از نقش بی‌ثبات‌کننده گروه‌های نیابتی ایران برای تخریب صلح و امنیت در منطقه است».

در همین راستا، جیسون گرینبلات نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در روند سازش اقدام حزب‌الله را حمله‌ای از جانب ایران توصیف کرد و گفت: واشنگتن از تل‌آویو حمایت می‌کند.

گرینبلات در توییتر نوشت: «از لبنان به اسرائیل موشک شلیک شده‌است. ایران در لبنان و غزه نیروهای نیابتی دارد تا به اسرائیل آسیب بزند، احتمال صلح را تضعیف کند و آینده بهتر برای فلسطینی‌ها را در معرض تهدید قرار دهد.»

وی افزود: «ایالات متحده در کنار اسرائیل می‌ایستد و به‌طور کامل از حق آن برای دفاع از خود در برابر تمام حملات حمایت می‌کند.»

از سوی دیگر، وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای از شهروندانش در لبنان خواسته‌است فوراً این کشور را ترک کنند.

وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از همه شهروندان (بحرینی) حاضر در لبنان خواسته می‌شود فوراً لبنان را ترک کنند. این درخواست به دنبال حوادث و تحولات امنیتی که لبنان با آن روبروست مطرح می‌شود و همه باید اقدامات احتیاطی را در قبال آن انجام دهند.»

این بیانیه می‌افزاید: «عدم سفر به لبنان به دلیل پیشگیری از خطرات برای شهروندان ما و به خاطر امنیت جان آنها است.»

حزب‌الله روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهایش با راکت ضد تانک، نظامیان و خودروهای اسرائیلی در پایگاه «آویویم» را هدف قرار داد.

ارتش اسرائیل این حملات را تأیید کرده و گفته که با گلوله‌باران جنوب لبنان به آن پاسخ داده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای