سفر با بازیگر و خواننده عرب امل بوشوشه

سفر با بازیگر و خواننده عرب امل بوشوشه

بهترین سفرهایم با همسرم و دوستانم
دوشنبه, 2 سپتامبر, 2019 - 12:15

امل بوشوشه بازیگر و خواننده الجزایری عاشق سفر است. او می گوید که برای رسیدن لحظه سفر همانند کودکان لحظه شماری می کند.
بوشوشه یک بازیگر موفق فیلم و سینمای عرب است. سریال دلار با بازی امل اینک در نتفلیکس پخش می شود.
امل از سفرهایی که به همراه همسرش یا دوستانش بوده به عنوان بهترین سفرها یاد می کند.
-وقتی به سفر فکر می کنم انرژی می گیرم و شاد می شوم. برای رسیدن لحظه سفر روز شماری می کنم. سفر یکی از بهترین سرگرمی و تفریح زندگی ام به شمار می رود چرا که کودک درونم بیدار می شود.
-ناخودآگاه همانند کودک سر به هوا و شاد می شوم که نه به مشکلات فکر می کند و نه مسئولیتی دارد.
-اینکه به کجا می روم برایم مهم نیست بلکه اینکه همسفرانم چه کسانی هستند اهمیت دارد. همسفر همواره سفر را برای انسان جذاب یا خسته کننده می کند. اگر همسفرانم همسر و دوستان صمیمی باشند سفر به هر کجا که باشد لذت بخش می شود.
-ایتالیا را بیش از هر جای دیگر دوست دارم. بهترین خاطره های من از این کشور است.
البته هر سفری ویژگی های خاص خود را دارد. مثلا در یونان حس گرم و مطبوعی دارم. معماری یونان و کوچه هایش هویت منحصر به فردی دارد. چند بار به آنجا رفتم. ترجیح می دهم به جاهایی که هنوز نرفتم سفر کنم البته دلم برای رستوران های یونان تنگ شده است.
-گاهی وقتها به سفرهای ماجراجویی و سرشار از فعالیت می روم و گاهی هم به یک سفر لوکس برای استراحت. اما اگر به من بگویند بین پاریس و مکزیک یکی را انتخاب کنم خب بدون هیچ تردیدی دومی را انتخاب می کنم. هنوز به مکزیک سفر نکرده ام و درباره تاریخ و آداب و رسومشان چیزهای زیادی شنیده ام. اما تا حالا ده بار به پاریس رفته ام.
-طبیعت مرا مجذوب خود می کند و آن را بیشتر از شهرهای بزرگ دوست دارم. وقتی لب رودخانه می نشینم یا در جنگل قدم می زنم احساس آرامش می کنم. اغلب وقتم را در شهرهای بزرگ سپری می کنم و سعی می کنم تا از این مناطق هم لذت ببرم. عاشق شهر دیترویت شدم. این شهر سرشار از هنر است. خیابان هایش مثل موزه هستند.  
-به هر جا که می روم به موزه سری می زنم. و موزه ها با آن تاریخ و تمدن کهن مرا شگفت زده می کنند. جالب است که با تمدن باستان ملت ها و نحوه زندگی آنها آشنا شویم.
وقتی با دوستان به سفر می رویم غالبا دو گروه می شویم. یک گروه به موزه می روند و گروه دیگر به بازار. من همیشه با گروه اول هستم. موزه لوور خیلی برایم جالب توجه بود و چند بار به این موزه رفتم. کاخ ورسای مرا مبهوت خود کرد. وقتی در اتاق ها و دالان هایش پرسه می زدم با خود می گفتم که روزی روزگاری چه پادشاهان و شاهزاده خانم هایی که در همین جا قدم نزدند. حس قشنگی است که تنها با چند کلمه قابل توصیف نیست.
-کرم های پوستی و موبایل همراه همیشگی من در سفر هستند.
-دوست دارم با غذاهای محلی آشنا بشوم و به رستوران های سنتی می روم. همیشه از نحوه پخت غذاها پرس و جو می کنم. این هم بخشی از فرهنگ و تمدن یک کشور به شمار می رود.
-بدترین تجربه زمانی بود که طوفان شدید باعث تعطیلی همه فرودگاه ها در فرانسه شد. باید صبر می کردیم. نگرانی آن دوره را هرگز فراموش نمی کنم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای