تهران تهدید کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجام آماده اجراست

تهران تهدید کرد: گام سوم کاهش تعهدات برجام آماده اجراست

ایران از نزدیک شدن دیدگاه‌ها با فرانسه دربارهٔ برجام خبرداد
دوشنبه, 2 سپتامبر, 2019 - 15:30

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه ۱۱ شهریورماه گفت که «مذاکرات با امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه و اتحادیه اروپا برای اجرای تعهدات آنها در برجام از مسائل مهم هفته گذشته بود که در بسیاری موارد، دیدگاه‌ها به هم نزدیک شده‌است
به گزارش الشرق الاوسط، ربیعی در نشست خبری هفتگی خود که از تلویزیون رسمی ایران پخش شد، افزود: در صورت پایبندی اروپا، ایران به برجام باز خواهد گشت. ما تعهد در مقابل تعهد را در دست گرفتیم، خوشبختانه در بسیاری موارد دیدگاه‌ها به هم نزدیک شده‌است.
روز دوشنبه عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه ایران به همراه نمایندگان وزارت نفت و بانک مرکزی به پاریس سفر می‌کنند. سخنگوی دولت ایران در این باره گفت که موضوع این مذاکرات «خرید نفت ایران» است و این که «تمهیدی اتخاذ شود پول آن در دسترس قرار گیرد و به ایران بازگردد».
از سوی دیگر، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز گفت: گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران طراحی شده و آماده است و قطعاً از گام‌های اول و دوم محکم‌تر است.
حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران نیز روز گذشته در گفتگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود گفت، اگر اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران بار دیگر سطح اجرای تعهداتش را در برجام کاهش خواهد داد.

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای