وزارت دفاع سعودی اسناد نقش ایران در حمله به آرامکو را منتشر کرد

وزارت دفاع سعودی اسناد نقش ایران در حمله به آرامکو را منتشر کرد

تحقیق برای یافتن محل دقیق انجام حمله پهپادی و موشکی در جریان است
چهارشنبه, 18 سپتامبر, 2019 - 21:30

وزارت دفاع سعودی روز چهارشنبه (۱۸ سپتامبر) اسناد وبقایای تسلیحات به کار رفته در حملات تروریستی روز شنبه (۱۴ سپتامبر) به دو پالایشگاه آرامکو در خریص و بقیق را منتشر کرده است که بر نقش ایران در این حملات تاکید دارد.
سپهبد ترکی المالکی سخنگوی وزارت دفاع سعودی در نشست خبری مجددا بر قدرت سعودی در دفاع از خاک کشور تاکید کرد.
او افزود «ما اسناد و شواهدی داریم که نشان می دهند که بر خلاف ادعای بازوهای رژیم ایران حمله به آرامکو از خاک یمن انجام نشده بلکه از شمال سعودی رخ داده است. این حمله بی گمان از حمایت ایران برخوردار بوده است».
او خاطر نشان کرد «یافته هایی که از بقایای موشک ها جمع آوری کردیم برای کشف هویت عامل حمله کافی است. همه شواهدی که جمع آوری و مورد آزمایش قرار گرفتند حاکی از این است که این حمله از ایران انجام شده است».
ترکی المالکی یادآور شد «در این حمله از ۲۵ پهپاد دلتا وینگ و موشک کروز یا علی استفاده شده است. این تسلیحات در اختیار ایران قرار دارد».
او گفت «در این حملات ۳ موشک کروز که به هدف نخوردند در مسیر شمال به جنوب شلیک شده اند».
این مقام نظامی سعودی افزود «حمله به بقیق و خریص در راستای حملات پیشین است که از سوی ایران انجام شدند. این نشان می دهد که رژیم ایران به غیر نظامیان و زیر ساختارها حمله می کند. ما شواهدی مبنی بر دست داشتن ایران در عملیات خرابکارانه در منطقه داریم که توسط گروه های نیابتی تابع انجام شده».
او گفت «سعودی نتایج تحقیق در مورد این حمله را در اختیار هم پیمانانش قرار داده است. تحقیق برای یافتن محل دقیق انجام حمله پهپادی و موشکی در جریان است».
ترکی المالکی خاطر نشان کرد «کسانی که این پهپادها و موشک ها را شلیک کردند باید پاسخگو باشند».
او افزود «حملات تروریستی و اقدامات شرورانه ایران گریبانگیر نه تنها سعودی بلکه همه شده است و همه دنیا متوجه آن شده اند».
المالکی از جامعه بین الملل خواست تا در راستای متوقف کردن اقدامات شرورانه ایران اقدام کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای