فرار بیش از ۷۰ هزار نفر در بخش های مرزی بین ترکیه و سوریه

فرار بیش از ۷۰ هزار نفر در بخش های مرزی بین ترکیه و سوریه

جمعه, 11 اکتبر, 2019 - 14:45
فرار کردهای شمال شرق سوریه به دلیل افزایش خشونت

برنامه جهانی غذا روز جمعه (۱۱ اکتبر) گفت به دنبال افزایش درگیری بیش از ۷۰ هزار نفر از ساکنان منطقه راس العین و تل ابیض فرار کرده اند. این سازمان مواد غذایی در اختیار نزدیک به ۶۵۰ هزار نفر در شمال شرق سوریه قرار می دهد.

سازمان پزشکان بدون مرز گزارش داد که تنها بیمارستان دولتی در منطقه تل ابیض در شمال شرق سوریه تعطیل شده است و اغلب کارکنان بیمارستان بر اثر بمباران شدید در بیست و چهار ساعت گذشته فرار کردند. بنیاد خیریه فرانسه با انتشار بیانیه ای گفت «بیمارستان تل ابیض مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز بسته شده چرا که اغلب کارکنان و تیم پزشکی بیمارستان همراه با خانواده هایش فرار کرده اند. این شهر مرزی به یک منطقه متروکه تبدیل شده است». ارتش ترکیه روز جمعه (۱۱ اکتبر) و در سومین روز عملیات نظامی  تا عمق حدود ۸ کیلومتری شمال شرق سوریه پیشروی کرد».

آنکارا گفت «ارتش ترکیه تا عمق ۳۰ کیلومتری پیشروی خواهد کرد». یک منبع نیروهای سوریه دموکراتیک از منطقه راس العین در گفتگوی تلفنی گفت «نیروهای ترکیه سعی می کنند از چند جبهه حمله کنند و خطوط دفاعی ما را بشکنند اما ما آنها را متوقف کردیم». او افزود «ارتش ترکیه روز پنجشنبه (۱۰ اکتبر) وارد حومه شهر شدند. ما با کلیه تسلیحات سنگین مناطق استقرار آنها را بمباران می کنیم. درگیری های شدید در خط مرزی به وقوع پیوست».سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت به دنبال تصرف ۱۱ روستای مرزی از سوی ارتش ترکیه و گروه های هوادارش نیروهای سوریه دموکراتیک موفق به پس گرفتن دو روستا در عملیات شبانه شدند. رامی عبد الرحمان مدیر این سازمان گفت «نیروهای سوریه دموکرات با حفر تونل و تاسیساتی در نزدیکی مرزها به حمله متقابل دست می زنند و جلوی پیشروی» دشمنشان را می گیرند. 

گزارش ها حاکی از ارسال تجهیزات نظامی به کردها در نوار مرزی است.

نیروهای کرد در عملیات شبانه به چند پاسگاه مرزی ترکیه در نزدیکی شهر کوبانی (عین العرب) حمله کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای