نیروهای سوریه دموکراتیک شهر راس العین را پس گرفتند

نیروهای سوریه دموکراتیک شهر راس العین را پس گرفتند

ترکیه و هم پیمانانش در حال پیشروی به سمت روستای سلوک هستند
یکشنبه, 13 اکتبر, 2019 - 12:45
تجهیزات نظامی ترکیه در شمال سوریه (رویترز)

شبکه دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه (۱۳ اکتبر) گفت «نیروهای سوریه دموکراتیک شهرک راس العین در حومه استان حسکه را از ارتش ترکیه پس گرفتند.

به گزارش این نهاد نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها موفق شدند با یک ضد حمله کنترل شهرک راس العین را در اختیار بگیرند. در این حمله ۱۷ نفر از گروه های هوادار ترکیه و ۴ نفر از نیروهای سوریه دموکراتیک کشته شدند.

درگیری ها و بمباران شدید از سوی دو گروه در حال حاضر در منطقه گذرگاه راس العین و محور تل حلب در جریان است. 

شمار تلفات نیروهای دموکراتیک سوریه پس از عملیات نظامی ترکیه در سوریه به ۸۵ نفر افزایش یافت. این درحالیست که ۷۶ نفر از نیروهای گروه های هوادار ترکیه کشته شدند. سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه افزود درگیری ها منجر به کشته شدن ۸ سرباز ارتش ترکیه شد. ترکیه می گوید پنج نفر کشته شده اند. در این راستا، سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت ارتش ترکیه و گروه های هوادار آن بخش های وسیعی از شهرک سلوک در شمال سوریه را تصرف کردند و نیروهای سوریه دموکراتیک از این منطقه عقب نشینی کردند. روستای سلوک در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری مرز بین سوریه و ترکیه در جنوب شرق شهر تل ابیض قرار دارد. کردها فرماندهی نیروهای سوریه دموکراتیک را به عهده دارند.

این گروه گفت حمله ترکیه در شمال سوریه جان دوباره به گروه تروریستی «داعش» داد. کشورهای ائتلاف جهانی ضد «داعش» خواستار برقراری منطقه پرواز ممنوع برای جنگنده های ترکیه شدند. به گزارش رویترز ریدور خلیل یکی از رهبران ارشد نیروهای سوریه دموکراتیک در بیانیه ای افزود «این گروه به همکاری با ائتلاف جهانی ضد داعش به رهبری آمریکا ادامه می دهد و در عین حال جلوی حمله ترکیه به شمال سوریه می ایستد».

خلیل افزود «حمله ترکیه احتمال ظهور دوباره (داعش) را افزایش نداده بلکه در واقع این گروه جان تازه ای گرفته و هسته های (داعش) در قامشلو و حسکه و بخش های دیگر فعال شده اند». او با اشاره به عملیات خودروهای بمبگذاری شده در این دو شهر گفت «ما در حال حاضر با ائتلاف جهانی ضد داعش همکاری می کنیم اما در دو جبهه پیکار می کنیم. جبهه حمله ترکیه و جبهه (داعش)».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای