نتانیاهو: ایران همچنان به پنهان‌کردن برنامه تسلیحات هسته‌ای می‌پردازد

نتانیاهو: ایران همچنان به پنهان‌کردن برنامه تسلیحات هسته‌ای می‌پردازد

گانتس او را تأیید کرد و از جهان خواست که بیدار شود
شنبه, 9 نوامبر, 2019 - 12:30

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل گفت که ایران همچنان به «پنهان کردن برنامه تسلیحات هسته‌ای» مخفی خود ادامه داده و در یک پایگاه هسته‌ای در این کشور اورانیوم غنی‌شده تولید می‌کند.

به گزارش الشرق الاوسط، نخست‌وزیر اسرائیل با انتشار یک پیام تصویری همچنین گفت که «شواهد قطعی» در دست دارد و آنها را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گذاشته‌است.

نخست‌وزیر اسرائیل اظهار کرد که «شواهد قطعی» در دست دارد که نشان می‌دهد ایران در یک انبار در منطقه‌ای «تورقوزآباد» در حومه تهران فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده انجام می‌دهد.

بنیامین نتانیاهو گفت: ایران در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای خود دروغ می‌گوید. تمامی کشورها از آمریکا و اسرائیل برای افزایش فشار بر ایران حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران علاوه بر اسرائیل و خاورمیانه تهدیدی برای تمام جهان نیز است، اظهار کرد: ایران به پنهان کردن برنامه تسلیحات هسته‌ای و غنی‌سازی غیرقانونی اورانیوم ادامه می‌دهد.

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن ادعای اینکه ایران علاوه بر اسرائیل و منطقه خاورمیانه برای تمامی جهان تهدید به وجود می‌آورد اعلام کرد: تمامی ملل جهان را دعوت می‌کنم تا در کنار آمریکا و اسرائیل جای گرفته و اعمال فشار بر علیه ایران را افزایش دهند.

از سوی دیگر، ژنرال بنی گانتس رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس حزب کاحول لاوان (آبی سفید) که مأمور تشکیل دولت جدید شده‌است، نیز در توییتر نوشت: در موضع‌گیری علیه برنامه سلاح هسته ای ایران هیچ اختلافی با هم نداریم و خواستار افزایش فشارها و تشدید تحریم‌ها علیه ایران هستیم.

وی ایران را خطری برای صلح جهانی دانست و از جهان خواست که در این باره بیدار شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای