وزیر انرژی روسیه: به حفظ تعادل بازار نفت پایبندیم

وزیر انرژی روسیه: به حفظ تعادل بازار نفت پایبندیم

نوآک به «الشرق الاوسط»: برای تقویت همکاری با ریاض به پیشرفته سازی تکنولوژی‌های آب و هوا و محیط زیست می‌پردازیم
دوشنبه, 11 نوامبر, 2019 - 12:45

الکساندر نوآک وزیر انرژی روسیه بر پایبندی مسکو به حفاظت از تعادل، همراهی و رصد نوسانات بازار نفت تأکید کرد و افزود کشورش اهمیت خاصی برای همکاری با ریاض قائل است به طوری که بازارهای محلی را با تأمل بررسی می‌کند.

نوآک در گفتگو با «الشرق الاوسط» از افزایش سطح ماموریت‌ها و همکاری‌ها در چارچوب اجرای استراتژی ملی چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی خبر داد.

 وی با اشاره به توافق اخیر صورت گرفته میان ولادیمیر پوتین و سران سعودی اظهار کرد: برای تقویت همکاری با ریاض به پیشرفته سازی تکنولوژی‌های آب و هوا و محیط زیست می‌پردازیم.

وزیر انرژی روسیه همچنین از سرمایه‌گذاری مشترک بیش از دو میلیارد دلاری با سعودی در روسیه خبر داد و گفت: در این میان روی همکاری صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی حساب ویژه ای باز کرده‌ایم که این سرمایه‌گذاری هم‌اکنون از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده‌است.

نوآک، پروژه‌های در دست اقدام و نویدبخش مشترک میان مسکو و ریاض را در حدود ۱۲ پروژه جدید در بخش‌های مختلف اقتصادی همچون سرمایه‌گذاری در خدمات چاه‌های نفت، پالایش نفت، حمل و نقل کالا و خدمات لوجستیک خطوط راه‌آهن دانست.

وی افزود: همکاری دوجانبه به تنهایی مهم نیست، بلکه همکاری بین‌المللی پایدار و با ثبات در دوره طولانی اخیر به منظور تحقق ثبات در بازار نفت در چارچوب توافق اوپک پلاس نیز مدنظر است.

نوآک در ارزیابی سفر اخیر پوتین به سعودی و پروژه‌های مشترک محوری در این سفر گفت: پادشاهی عربی سعودی یکی از مهم‌ترین شرکای ما در منطقه خلیج شمرده می‌شود. ما با همکاران خود به صورت جدی برای پیشرفت همکاری تجاری و اقتصادی در زمینه‌های انرژی، صنعت، انرژی هسته ای صلح آمیز، نوآوری، کشاورزی و بخش فضا کار می‌کنیم.

او همکاری در زمینه‌های انرژی، اکتشافات، صنعت و کشاورزی با سعودی را برای روسیه حائز اهمیت خواند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای