حمله اسرائیل به «جهاد اسلامی» در غزه و دمشق

حمله اسرائیل به «جهاد اسلامی» در غزه و دمشق

جنبش «اعلام جنگ» را محکوم کرد
سه شنبه, 12 نوامبر, 2019 - 11:45

جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین از کشته شدن بها ابو العطا، از فرماندهان عالی‌رتبه گردان‌های قدس وابسته به شاخه نظامی این جنبش و همسرش در حمله بامداد سه‌شنبه اسرائیل به نوار غزه خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری آلمان، هم‌زمان با کشته شدن ابوالعطا و همسرش در نوار غزه هواپیماهای جنگی اسرائیل به ساختمانی در دمشق نیز حمله کردند که فرزند اکرم العجوری یکی از رهبران بلندپایه سازمان جهاد اسلامی و یک نفر دیگر در این عملیات کشته شدند.

«جهاد اسلامی» در اطلاعیه ای تأکید کرده که ابو العطا در حین «یک فعالیت جهادی قهرمانانه» کشته شده‌است و افزوده که پاسخ ما «لرزه بر اندام رژیم صهیونیستی» خواهد آورد.

جهاد اسلامی که دومین گروه قدرتمند در نوار غزه به‌شمار می‌رود، روز سه‌شنبه هشدار داد که این گروه انتقام سختی خواهد گرفت.

یک منبع بیمارستانی در سوریه نیز گفت یک ساختمان نزدیک سفارت لبنان در دمشق هدف حمله قرار گرفته، سه نفر کشته و ۱۲ تن زخمی شده‌اند.

در پی کشته شدن ابو العطا، نیروهای فلسطینی چند راکت به مناطق داخلی اسرائیل پرتاب کردند و به‌دنبال هشدارهای امنیتی از احتمال حمله نیروهای فلسطینی، تمامی مدارس در تل‌آویو، پایتخت اسرائیل، تعطیل شدند. گزارش‌هایی نیز از شنیده صدای آژیرها در تل‌آویو منتشر شده‌است.

جاناتان کورنیکوس سخنگوی ارتش اسرائیل گفته‌است که آنها برای درگیری‌های چند روزه آماده می‌شوند.

با شلیک ده‌ها فروند راکت از غزه به سوی تل‌آویو و شهرهای اطراف آن، این بخش از اسرائیل از بامداد سه‌شنبه «تعطیل» شد.

محل‌های کار، مراکز خرید و مدارس در منطقه موسوم به «گوش دان» که شامل تل‌آویو و شهرهای اقماری اطراف آن است و بیش از چهار میلیون تن از ساکنان اسرائیل را دربرمی‌گیرد، تعطیل شد.

ارتش اسرائیل همچنین بهاء ابوالعطا فرمانده جهاد اسلامی فلسطین را متهم کرد که اخیراً با موشک‌ها، پهپادها و حمله تک‌تیراندازان زنجیره‌ای از حملات را علیه اسرائیل انجام داده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای