اذعان سران حشد شعبی به دنبال سختی اوضاع در پی تحریم‌های آمریکا

   اذعان سران حشد شعبی به دنبال سختی اوضاع در پی تحریم‌های آمریکا

یکشنبه, 8 دسامبر, 2019 - 17:30

ائتلاف الفتح وابسته به حشد شعبی روز شنبه (۷ دسامبر) در بیانیه ای «تحریم» برخی از سران «حشد شعبی»‌ از سوی وزارت خزانه داری آمریکا را محکوم کرد.

قیس الخزعلی دبیر کل «عصائب الحق» و برادر او و ابو زینب اللامی یکی از سران این گروه و خمیس الخنجر عضو ارشد یکی از گروه های سنی هم پیمان «عصائب الحق» در فهرست تحریم های جدید قرار دارند.

به گفته این بیانیه «مقاومت اسلامی در نقطه عطف خطرناکی قرار دارد و با فشارهای فراوان برای چشم پوشی از حقوق و اهدافش مواجه است». این بیانیه افزود «ما به شدت اعمال به اصطلاح (تحریم) علیه گروهی از رهبران (حشد شعبی) و چهره های شاخص مقاومت اسلامی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا را محکوم می کنیم».

بیانیه خاطر نشان کرد «تحریم های تازه هیچ تاثیری در پیشبرد طرح مقاومت و قدرت این گروه برای جلوگیری از برنامه های استکبار ندارد. برنامه ای که نشانه های آن در آشوب و تخریب و ویرانگری و قانونمندی و حمایت مالی از تروریسم نمود پیدا کرده است».

این ائتلاف گفت «طرح مقاومت و چهره های شاخص آن بر اثر تحریم های جدید نه تنها از بین نمی روند بلکه ریشه دارتر و قوی تر می شود. این بیانگر رشد احساسات اسلام گرایانه و ملی گرایانه است که خاک کشور و مردم را از دست پلیدی (داعش) و دیگر گروه های تروریستی آزاد کردند».

بیانیه در پایان یادآور شد «مقاومت اسلامی در نقطه عطف حساس و جدی قرار گرفته و با فشارهای فراوان برای چشم پوشی از حقوق و اهدافش و حفظ آزادی های اجتماعی و توقف اجرای نقشه های پلید خارجی مواجه است. دفاع از مقاومت در برابر این برنامه ها واجب و مقدس بوده و دست کمی از دفاع از مرز و بوم میهن ندارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای