ٔٔآغاز به کار مجدد حرکت «قطار سریع السیر حرمین» در جده

ٔٔآغاز به کار مجدد حرکت «قطار سریع السیر حرمین» در جده

هر ده دقیقه یک قطار در زمان اوج شلوغی حرکت می کند
سه شنبه, 10 دسامبر, 2019 - 15:15

حرکت «قطار سریع السیر حرمین» روز چهارشنبه (11 دسامبر) آغاز می شود. ایستگاه قطار در فرودگاه جدید بین المللی ملک عبد العزیز آماده شده است.

این ایستگاه به دلیل حریق در شهر جده حدود دو ماه تعطیل بود.

مهندس ریان الحربی مدیر کل اداره راه اندازی و تعمیر «قطار سریع السیر حرمین» گفت «فعالیت قطار مسافربری از ایستگاه مدینه تا شهر اقتصادی ملک عبد الله در رابغ و ایستگاه قطار فرودگاه جدید بین المللی ملک عبد العزیز در جده از سر گرفته خواهد شد».

او خاطر نشان کرد «همه تدارکات و آزمایش های لازم و سفرهای آزمایشی و ارزیابی معیارهای سلامت لازم برای راه اندازی به پایان رسید».

الحربی افزود «ایستگاه جدید قطار در فرودگاه بین المللی ملک عبد العزیز در شرایط کنونی در راستای خدمتگزاری به مردم استان جده فعالیت خواهد کرد».

او خاطر نشان کرد « هر ده دقیقه یک قطار در زمان اوج شلوغی حرکت می کند. دو قطار رفت و برگشت در 6 ریل حرکت خواهند کرد. هر کدام از ریل ها 519 متر و ظرفیت هر قطار 832 نفر است».

او گفت «ظرفیت این ایستگاه 20 میلیون نفر در سال است. مسافران این قطار می توانند بلیت را از دکه های بلیت فروشی یا آنلاین خریداری کنند».​

این ایستگاه در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع ساخته شده و دو سالن بیزینس دارد. نیروهای کارآزموده سعودی با توجه به مدرن ترین معیارهای امنیت و سلامت جهانی در این دو سالن آماده خدمتگزاری به مسافران هستند.

پروژه قطار سریع السیر حرمین در حال آسان تر کردن سفر برای مسافران است.

مسافران می توانند با پرداخت بلیت از طریق کارت بانک «مدی» یا نرم افزار «سداد» وجه مورد نظر را در ایستگاه های گوناگون پرداخت کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای