​8 غیرنظامی از جمله 5 کودک در حمله هوایی روسیه به ادلب کشته شدند

​8 غیرنظامی از جمله 5 کودک در حمله هوایی روسیه به ادلب کشته شدند

سه شنبه, 24 دسامبر, 2019 - 19:15

دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، بر اثر حملات هوایی روسیه به سراقب و سه روستای اطراف آن در ادلب سوریه 8 غیرنظامی از جمله 5 کودک کشته و شمار زیادی نیز زخمی شدند. 

به گزارش الشرق الاوسط، نهاد حقوق بشری هدف این حملات هوایی را روستای جوباس در حومه شرقی ادلب عنوان کرده است. همچنین کشته شدگان آوارگانی بودند که به روستای المدرسه پناه آورده بودند. 

دیده بان حقوق بشر سوریه پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای رژیم اسد به جاده بین المللی حلب - دمشق که از شهر معره النعمان می گذرد در حال نزدیک شدن هستند. 

استان ادلب و حومه آن که در کنترل مخالفان رژیم قرار دارد، در نشست 5-4 مه سال 2017 در آستانه، پایتخت قزاقستان جزو مناطق کاهش تنش اعلام شده، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد. 

نیروهای ارتش سوریه همچنین روز دوشنبه یک پست دیده‌بانی نظامیان ترکیه در روستای الصرمان در شرق معره النعمان در استان ادلب را به محاصره خود درآورده بودند.

نیروهای ارتش سوریه از روز پنجشنبه گذشته به پیشروی خود در بخش‌هایی از استان ادلب ادامه دادند و کنترل ده‌ها شهر و روستا را در دست گرفتند. به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه این عملیات خونین موجب آوارگی هزاران ساکن مناطق شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای