​رئیس ستاد ارتش اسرائیل از احتمال «رویارویی محدود» با ایران می‌گوید

​رئیس ستاد ارتش اسرائیل از احتمال «رویارویی محدود» با ایران می‌گوید

چهارشنبه, 25 دسامبر, 2019 - 13:00

ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل هشدار داد که در سایه بلندپروازی های هسته ای ایران، ارتش اسرائیل باید خود را برای رویارویی نظامی محدود با این کشور آماده ‌کند.

به گزارش الشرق الاوسط، کوخاوی در سمیناری امنیتی در نزدیکی تل آویو گفت: ایران در حال به‌کارگیری شمار بیشتری سانتریفیوژ و غنی‌سازی فزاینده اورانیوم است.

وی ادامه داد: ایران همچنان به پیشبرد برنامه‌های اتمی خود ادامه می‌دهد و در برابر کم اعتنایی جامعه جهانی، برنامه های خود را برای ساخت کلاهک اتمی و نصب آن در موشک‌های جنگی همچنان پیش می برد.

طبق گزارش خبرگزاری آلمان، وی همچنین با اشاره به اینکه ایران اخیرا نیز سیاست منطقه‌ای به‌وضوح ستیزه‌جویانه‌تری را در پیش گرفته است گفت، با وجود این «هیچ واکنشی، هیچ حمله متقابلی و هیچ اقدام هشدارآمیزی نسبت به فعالیت‌های ایران دیده نمی‌شود.»

آویو کوخاوی همچنین با بیان اینکه رهبری ایران کماکان به سیاست ستیزه‌جویانه خود علیه اسرائیل نیز ادامه می‌دهد، افزود: «ما اما واکنش نشان می‌دهیم و در آینده نیز به این واکنش‌ها ادامه خواهیم داد.»

یسرائل کاتس وزیر خارجه اسرائیل نیز اخیرا در مصاحبه‌ای با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلا سرا» بمباران ایران به عنوان یک گزینه را منتفی ندانسته، اما در عین حال گفته بود که نخست بایستی از تمام راه‌های دیگر استفاده شود.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، پیش از این نیز در ژوئن سال جاری (۲۰۱۹) ایران را بزرگترین تهدید برای موجودیت اسرائیل دانسته و گفته بود که کشورش برای مقابله با این تهدید مصمم است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای