​5 شبه نظامی طرفدار ایران در حمله موشک های «ناشناس» به سوریه کشته شدند

​5 شبه نظامی طرفدار ایران در حمله موشک های «ناشناس» به سوریه کشته شدند

چهارشنبه, 25 دسامبر, 2019 - 21:45

دیده بان حقوق بشر سوریه امروز چهارشنبه گزارش داد حمله موشکی ناشناس، پایگاه «اللواء 47» وابسته به شبه نظامیان طرفدار ایران در شهر البوکمال مورد اصابت قرار داد و انفجار شدیدی درپی داشت. 

به گزارش الشرق الاوسط، آلبوکمال در حومه شرقی دیرالزور و در نزدیکی مرزهای عراق واقع شده است. 

بنا براین گزارش، این حمله موشکی که نقاط دیگری در این شهر را نیز هدف قرار داد، منجر به کشته شدن 5 شبه نظامی وابسته به ایران شده است. 

دیده بان به نقل از منابع خود همچنین گفت این انفجارها در نتیجه یک حمله از مقصدی نامعلوم صورت گرفته است، همچنین اطلاعات در خصوص اینکه این حمله با پهپاد عملی شده و یا موشک های دوربرد نیز ضد و نقیض گزارش شده است. 

به گفته دیده بان، این بمباران پایگاهی زیر نظر شبه نظامیان مورد حمایت ایران در کوی الجمعیات در شهر آلبوکمال را مورد هدف قرار داد، همچنین انفجارهایی در بادیه الجلا در حومه البوکمال نیز شنیده شد، اما آماری از خسارت های جانی و مالی گزارش نشده است. 

پیش از این نیز، حملات هوایی ناشناس در پنجم ماه میلادی جاری نیز مقر شبه نظامیان تابع ایران در اطراف آلبوکمال مورد اصابت قرار داد و طی آن 5 کشته برجای گذاشت. 

نیروهای ایرانی و عراقی حامی نیروهای نظام سوریه در منطقه وسیعی در حومه دیرالزور الشرقی به ویژه در دو شهر مرزی آلبوکمال و المیادین مستقر هستند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای