آماده باش نیروهای حفتر برای «جنگ محلات» در طرابلس

آماده باش نیروهای حفتر برای «جنگ محلات» در طرابلس

آنکارا «آماده» راه اندازی پایگاه در پایتخت لیبی●برنامه ریزی ترکیه برای پشتیبانی از السراج با اعزام نیروهای ترکمن سوری
شنبه, 28 دسامبر, 2019 - 14:30

نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال خلیفه حفتر حلقه امنیتی خود را بر طرابلس تشدید کردند و از آمادگی خود برای ورود به جنگ محلات در پایتخت لیبی خبر دادند. 

به گزارش الشرق الاوسط، احمد المسماری سخنگوی نیروهای ارتش ملی لیبی اعلام کرد تحولات در ساعت های آینده برای همه لیبی ها غافلگیرکننده خواهد بود. وی همچنین از آمادگی نیروهای ارتش برای ورود به جنگ محلات طرابلس خبر داد. 

وی در گفتگوی تلفنی با شبکه ماهواره ای العربیه افزود: کنترل مناطق استراتژیک در مسیر منتهی به فرودگاه طرابلس را به دست گرفتیم و درگیری های پایانی خشونت بار برای آزادسازی طرابلس را می گذرانیم. 

یک مسئول نظامی ارشد در ارتش ملی که نخواست نامش فاش شود به «الشرق الاوسط» گفت ژنرال حفتر در روزهای اخیر فرماندهان نیروهای خود را در مقر اقامتش در منطقه الرجمه فراخوانده و از آنها خواست تا به اتمام ماموریت خود سرعت ببخشند. 

در مقابل، نادیده شبنم آکتوی سخنگوی وزارت دفاع ترکیه تاکید این نهاد برحسب دستور، آماده اعزام نیروی نظامی به لیبی است.

همچنین امرالله ایشلر فرستاده ترکیه به لیبی اعلام کرد که ترکیه در صورت درخواست، آماده تاسیس پایگاه نظامی در طرابلس همچون پایگاه های نظامی این کشور در قطر و سومالی است.

از سوی دیگر، دیده‌بان حقوق بشر سوریه از آغاز اقدامات ترکیه برای جذب و بسیج شورشیان سوری تحت حمایت ترکیه برای جنگیدن در لیبی خبر داد. 

در همین حال، شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منبع ارشد در دولت ترکیه اعلام کرد، ترکیا آماده اعزام نیروهای زمینی و دریایی برایپشتیبانی از دولت فایز السراج است. این خبرگزاری به نقل از مقامات مسئول در آنکارا و طرابلس گفت گروه‌های شورشی ترکمان که در کنار نظامیان ترکیه در شمال سوریه جنگیدند، به زودی به پشتیبانی دولت وفاق ملی لیبی در جنگ با نیروهای ارتش ملی اضافه می‌شوند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای