دیاب به دنبال دولت «تکنوکرات» متشکل از 18 وزیر

دیاب به دنبال دولت «تکنوکرات» متشکل از 18 وزیر

عقب نشینی عون از اصرار بر تشکیل کابینه سیاسی
شنبه, 28 دسامبر, 2019 - 14:45

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه در لبنان جمعه شب برای دومین بار با میشل عون ریییس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا در شرق بیروت دیدار و گفت وگو کرد. در حالی که عون پس از این جلسه اظهارنظری ارائه نکرد، اما برخی از منابع وزارتی آگاه، این دیدار را «خوب» توصیف کرد و از توافق بر سر تشکیل کابینه 18 نفره تکنوکرات و افراد غیرسیاسی همگام با خواسته های معترضان خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، این منابع همچنین از عقب نشینی میشال عون، «جنبش امل» و «حزب الله» از اصرار بر تشکیل دولت تکنوسیاسی خبر دادند. 

این منابع افزودند: محور دیدار عون و حسان در مورد شکل و تعداد اعضای کابینه، نیز شخصیت و پیشینه  وزیران پیشنهادی بود. همچنین برخی از مسائل نیازمند همکاری و تصمیم گیری بررسی شد و مقرر شد دیاب تماس ها و رایزنی های خود را از سر بگیرد و بار دیگر برای پیگیری و ارزیابی به قصر بعبدا برگردد. همچنین این منابع خبرهای مربوط به تشکیل دولت در ساعت های آینده را تکذیب کردند. 

از سوی دیگر، حسان دیاب در پستی در توییتر خود نوشت: «مستقل زندگی کردم و مستقل خواه ماند اما این تقسیم بندی ها برای من بی معناست. مسئله اساسی در تحقق نهضت لبنان است و رسیدن به نتیجه راضی کننده برای لبنانی هاست».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای