​ایران دست داشتن در اعتراضات مقابل سفارت آمریکا را رد کرد

​ایران دست داشتن در اعتراضات مقابل سفارت آمریکا را رد کرد

چهارشنبه, 1 ژانویه, 2020 - 13:00

تلویزیون رسمی ایران امروز چهارشنبه گزارش داد که علی خامنه ای رهبر این کشور حملات آمریکایی به مواضع گروهک‌های مسلح عراقی متحد تهران را محکوم کرد، این در حالی است که واشینگتن تهران را مسئول سازماندهی اعتراضات خشونت بار در مقابل سفارتش در بغداد می‌داند.

به گزارش الشرق الاوسط، تلویزیون ایران به نقل از خامنه ای گزارش داد «دولت و ملت ایران و ما این حملات را به شدت محکوم می‌کنیم».

ارتش آمریکا در روز یکشنبه گذشته، در تلافی کشته شدن یک پیمانکار غیرنظامی آمریکا در روز جمعه، به گروهک گردان‌های حزب‌الله حملات هوایی ترتیب داد.

پس از آن که ترامپ ایران را مسئول یورش به سفارت واشینگتن در بغداد و آتش زدن دروازه‌های ورودی آن دانست، تهران هرگونه دست داشتن در اعتراضات خشونت بار مقابل سفارت آمریکا را رد کرد.

وزارت خارجه ایران در بیانیه گفته‌است «اتهامات مقامات آمریکایی علیه کشورمان را رد می‌کنیم و از هرگونه واکنش نامناسب هشدار می‌دهیم».

پیش از آن ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: «ایران پیمانکار آمریکایی در عراق را کشت و چندین نفر را مجروح کرد. ما قویا پاسخ دادیم و همیشه خواهیم داد. اکنون ایران یک حمله به سفارت واشینگتن در عراق را هماهنگ کرده‌است. آن‌ها کاملاً مسئول آن هستند.»

وی در توئیتی دیگر نوشت: «ایران بابت جان‌های از دست‌رفته و خسارت‌های وارد آمده به هر کدام از تأسیسات ما پاسخگو خواهد شد. آنها بهای بسیار سنگینی خواهند پرداخت. این هشدار نیست، بلکه یک تهدید است. سال نو مبارک.»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای