ازدحام خبرنگاران در اطراف خانه غصن در بیروت صدای همسایگان را در آورد

ازدحام خبرنگاران در اطراف خانه غصن در بیروت صدای همسایگان را در آورد

چهارشنبه, 1 ژانویه, 2020 - 22:45

همسایگان کارلوس غصن رییس سابق شرکت خودروسازی نیسان در منطقه اشرفیه واقع در شرق بیروت می گویند که کارلوس غصن در خانه اش نیست.  

عده ای از آنها در گفتگو با «الشرق الاوسط» افزودند که پنجره های خانه تا یکشنبه (29 دسامبر) بسته بود اما روز دوشنبه وقتی که از خواب بیدار شدند دیدند که پنجره ها تا به انتها باز هستند.

البته برای همسایگان غصن داستان فرار او از ژاپن چندان اهمیت ندارد و آن را به «یک فیلم اکشن» تشبیه می کنند.

یکی از آنها گفت «او پولدار است و می تواند پول بدهد تا فراری اش دهند. اما ما غصه این را می خوریم که در شرایط ناگوار اقتصادی کشور چه بلایی بر سرمان می آید».

همسایگان کارلوس غضن به سر و صدای دانشجویان دانشکده خبرنگاری دانشگاه سنت ژوزف عادت کرده اند اما با این حال از دست حضور خبرنگاران و دوربین های تلویزیونی در محله شان کلافه شده اند.  

طونی خوری به الشرق الاوسط گفت «غصن قول داده که پس از تعطیلات کریسمس حرف می زند. خب چرا (خبرنگاران) عجله می کنند؟ اگر کمی بیشتر صبر کنند بهتر از این است که از صبح زود زیر باران اینجا بایستند؟!».

او خاطر نشان کرد «اینکه همسرش یا یکی از افراد خانواده در خانه باشند خبر ندارم. اما خانه شان دو تا درب ورودی دارد با پارکینگ های زیر زمینی. هیچ کس نمی تواند بفهمد چه کسی از خانه خارج می شود یا به آن می رود. اگر هم کارلوس غصن به خانه بیاید ترجیح می دهد مخفیانه وارد بشود تا کسی نفهمد».

او یادآور شد «گاهی وقتها می دیدیم که چند نفر تعمیرکار به خانه می روند. ماموران از صبح زود در این خیابان مستقر شدند».

خبرنگارانی که در اطراف خانه غصن پرسه می زنند عمدتا جزئیاتی بیشتر از آنچه منتشر شده در اختیار ندارند. 

در این میان چهره بهت زده خبرنگاران ژاپنی بیش از بقیه جلب توجه می کند. 

فوجی خبرنگار شبکه «NHK» با چهره ای اندکی عصبانی به الشرق الاوسط گفت «همه در ژاپن شوکه شده اند که چطور غصن موفق به فرار شد».

رلا موفق خبرنگار لبنانی که این پرونده را از زمان بازداشت غصن در لبنان دنبال کرده به الشرق الاوسط گفت «خبرنگاران ژاپنی در پی یافتن پاسخ برای این سوال هستند که چطور غصن با گذرنامه فرانسوی به لبنان سفر کرد و کارت شناسایی لبنانی اش را نیز به همراه داشت. این در حالیست که گذرنامه فرانسوی او توسط مقام های ژاپن مصادره شده است».

او خاطر نشان کرد «غصن خانه اش را هشت میلیون و 650 هزار دلار از جرج صراف خرید. صراف هم این خانه را از خانواده حداد به منظور سرمایه گذاری خریده بود. صراف یک طراح دکوراسیون داخلی به نام طونی سماحه آورده بود تا دکور خانه را تغییر دهد. سماحه به صراف گفت که یک مشتری برای خانه پیدا کرده و  سماحه تصمیم گرفت تا خانه را از طریق وکیل خود بفروشد. البته سماحه خبر نداشت که مشتری جدید خانه چه کسی است. سماحه بعدا از بقیه شنیده که کارلوس غصن صاحبخانه جدید است». 

رلا افزود «البته هنوز نمی توان گفت این ماجرا صد در صد درست است اما کارلوس غصن گفت که به زودی با رسانه ها در این باره گفتگو می کند».

یکی از ماموران که نزدیک خانه ایستاده می گوید باید خانه را زیر نظر بگیرند چرا که «هیچ کس نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد».

یکی از همسایگان می گوید «خبرنگاری قصد داشت دزدکی وارد خانه شود و به همین دلیل ماموران اینجا آمدند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای