​اینترپل حکم بازداشت کارلوس غصن را صادر کرد

​اینترپل حکم بازداشت کارلوس غصن را صادر کرد

پنجشنبه, 2 ژانویه, 2020 - 14:30
آلبرت سرحان وزیر دادگستری لبنان

وزارت دادگستری لبنان امروز پنجشنبه اعلام کرد پلیس بین‌الملل (اینترپل) حکم بازداشت کارلوس غصن تاجر چندتابعیتی را به دولت لبنان تحویل داده است. 

به گزارش الشرق الاوسط، کارلوس غصن مدیر عامل سابق شرکت فرانسوی - ژاپنی، رنو - نیسان و دارای تابعیت های لبنانی، برزیلی و فرانسوی است. او که به اتهام فساد مالی و فرار مالیاتی در حبس خانگی در ژاپن به سر می‌بُرد، توانست از توکیو به بیروت فرار کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ آلبرت سرحان وزیر دادگستری لبنان با اعلام این خبر گفت «دادستانی عمومی درباره پرونده کارلوس غصن اعلان قرمز از سوی اینترپل دریافت کرده است».

پیش از این وزیر دادگستری در دولت پیشبرد امور لبنان گفته بود که کشورش در صورت درخواست ژاپن برای بازگرداندن غصن به اتهامات این فرد رسیدگی می کند. 

خبرگزاری بلومبرگ  نیز به نقل از آلبرت سرحان گزارش کرده بود که ژاپن در صورت ارائه درخواست بازگرداندن غصن، لبنان آن را نخواهد پذیرفت و عدالت این کشور رسیدگی خواهد کرد. 

غصن 65 ساله و یکی از معروفترین افراد در صنعت خودرو با 4 اتهام از جمله مخفی کردن بخشی از درآمد خود و ثروت اندوزی از طریق پرداخت توزیع کنندگان در خاورمیانه مواجه است. او اما همه آنها را رد می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای