هماهنگی نظامی بین سعودی و کشورهای هم پیمان برای منع حملات حوثی ها

هماهنگی نظامی بین سعودی و کشورهای هم پیمان برای منع حملات حوثی ها

استراتژی حملات سنگین به رهبران حوثی از طریق سامانه های مدرن رصد و حمله
یکشنبه, 5 ژانویه, 2020 - 02:45
​لحظه حمله هواپیمای ائتلاف به خودروی حامل رییس شورای کودتاچیان حوثی در ۲۰۱۸ (الشرق الاوسط)

بنا به اطلاعاتی که الشرق الاوسط بدان دست یافته مقام های ارشد نظامی سعودی و فرماندهان نظامی برخی از «کشورهای هم پیمان» دیدار کردند.

هدف این ملاقات «وضع استراتژی پیشرفته برای مقابله با گروه شبه نظامی حوثی» در صورت حمله این گروه به تاسیسات مدنی و اقتصادی کشورهای عضو ائتلاف است.

با توجه به این اطلاعات استراتژی یاد شده شامل «آمادگی برای انجام عملیات و حمله نظامی سنگین به سران حوثی در راستای انتقام از حملات حوثی ها» می شود.

در این راستا «آن دسته از سران حوثی که مانع دست یابی به راهکار سیاسی هستند تاسیسات و منافعشان در یمن مورد حمله قرار می گیرد».

طبق اطلاعات به دست آمده این حملات از طریق «سامانه های رصد و حمله با قابلیت بالا و نیز شمار فراوانی از جنگنده های کشورهای هم پیمان سعودی و سیستم های رادار و پدافند هوایی و تسلیحات مدرن» انجام می شود.

مقام های نظامی کشورهای یاد شده فرض را بر این گذاشتند که شبه نظامیان حوثی احتمالا به دستور رژیم ایران کشور و مردم یمن را به جنگ بکشانند.

الشرق الاوسط در این باره با یک مقام سعودی تماس گرفت. این مقام سعودی گفت که «درباره مسائلی که در خصوص استراتژی داخلی یا توافقات بین سعودی و هم پیمانانش است اظهار نظر نمی کند».

او افزود «ائتلاف عربی به رهبری سعودی به آتش بس پایبند بوده و اقدامات سیاسی و نظامی برای حفظ آتش بس را اجرا می کند. سعودی از تلاش های مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل در امور یمن برای رسیدن به راهکار سیاسی فراگیر میان گروه های یمنی با توجه به سه مرجع و بازگشت یمن به جهان عرب حمایت می کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای