نصرالله: ارتش آمریکا در خاورمیانه تاوان کشتن سلیمانی را می پردازد

نصرالله: ارتش آمریکا در خاورمیانه تاوان کشتن سلیمانی را می پردازد

یکشنبه, 5 ژانویه, 2020 - 23:45 رقم العدد [ 15013]

حسن نصر الله رهبر گروه حزب الله لبنان روز یکشنبه (۵ ژانویه) گفت ارتش آمریکا در خاورمیانه تاوان کشتن فرمانده نظامی ایران قاسم سلیمانی را می پردازد.

او افزود «سربازان و فرماندهان آمریکایی با تابوت به کشورشان برمی گردند».

نصر الله در اظهاراتی به مناسبت یادبود سلیمانی که از تلویزیون پخش شد خاطر نشان کرد «پاسخ به کشته شدن سلیمانی تنها مسئولیت ایران نیست بلکه مسئولیت متحدان ایران در منطقه هم به شمار می رود».

او یادآور شد «حمله به نظامیان و تاسیسات آمریکا در خاورمیانه قصاص عادلانه خون سلیمانی است».

نصر الله گفت «پایگاه های نظامی و ناوهای آمریکا و همه افسران و سربازان آمریکایی در کشورمان و منطقه ما و خاک ما هدف حمله هستند. این افراد به دست ارتش آمریکا کشته شدند و ارتش آمریکا باید تاوان آن را پرداخت کند».

گروه حزب الله توسط سپاه در ۱۹۸۲ تاسیس شد. این گروه بخش عمده ائتلاف نظامی منطقه ای مورد حمایت حکومت ایران است.حزب الله در فهرست تروریسم آمریکا قرار دارد.

نصر الله گفت «همه نظامیان آمریکا که عمودی به منطقه آمدند افقی (در تابوت) به آمریکا برمی گردند. ترامپ و دولت ترامپ در آن زمان می فهمند که بازنده واقعی در منطقه هستند و در انتخابات نیز شکست می خورند».

منظور نصر الله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال جاری است.

نصر الله افزود «این رفتار آمریکا را مجبور به خروج از خاورمیانه می کند. آنها مثل گذشته ذلیل و شکست خورده و وحشت زده از خاورمیانه بیرون می روند».

او گفت «این به هیچ وجه شامل حال مردم آمریکا نمی شود.. ضربه به مردم آمریکا به نفع ترامپ خواهد بود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای