مقامات آمریکایی از ملایم‌شدن موضع ایران و بازیابی قدرت بازدارندگی واشنگتن می‌گویند

مقامات آمریکایی از ملایم‌شدن موضع ایران و بازیابی قدرت بازدارندگی واشنگتن می‌گویند

پنجشنبه, 9 ژانویه, 2020 - 23:15 رقم العدد [ 15017]

واکنش ها در برابر کشته شدن قاسم سلیمانی در بغداد و اقدام موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق، مقامات آمریکایی از ملایم‌شدن موضع ایران و بازیابی قدرت بازدارندگی واشنگتن می‌گویند.

به گزارش الشرق الاوسط، مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس گفته است: ما اطلاعاتی مبنی بر این دریافت کرده‌ایم که ایران به گروه‌های شبه نظامی وابسته به خود پیام‌هایی فرستاده است تا علیه اهداف و شهروندان آمریکایی اقدامی نکنند.

او گفته است: امیدواریم که این پیام‌ها ادامه داشته باشد و با آنها همراهی شود.

وزیر دفاع آمریکا با بیان این که گروه‌های شیعه در عراق به رغم داشتن رابطه با ایران باید جدا از این کشور دیده شوند گفت: از گرو‌ه‌های شبه نظامی شیعه که از سوی ایران مدیریت می شوند و یا نمی شوند، انتظار داریم که در روزهای آتی در رابطه با حضور ما در این کشور برخی مشکلات سیاسی و نظامی ایجاد کنند.

مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم تاکید کرد:‌ با توجه به مشاهداتی که از خسارات ایجاد شده دارم، می توانم بگویم که این حمله با هدف ایجاد خسارات مالی و جانی انجام شده است.

میلی با بیان این که پایگاه الاسد یک پایگاه بسیار بزرگ است و تدابیر لازم در مقابل حملات ناگهانی لحاظ شده است، گفت: علت این که چرا خسارات جانی به وجود نیامده، به نظرم اجرای مناسب و دقیق تدابیر دفاعی بوده است.

وی همچنین در پاسخ به سئوال این که "آیا هیچ هشداری از سوی ایران یا عراق در این زمینه دریافت کرده اند یا نه؟"، ابراز بی اطلاعی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای