یک فرمانده سپاه در خوزستان کشته شد

یک فرمانده سپاه در خوزستان کشته شد

چهارشنبه, 22 ژانویه, 2020 - 15:00

یک فرمانده سپاه پاسداران در خوزستان در جنوب غرب ایران بامداد چهارشنبه دوم بهمن ماه در مقابل خانه‌اش کشته شد.

به گزارش الشرق الاوسط، خبرگزاری امنیتی فارس با انتشار این خبر گزارش داد؛ سروان پاسدار عبدالحسین مجدمی، فرمانده بسیج دارخوین شادگان شب گذشته در حوالی ساعت ۲۲:۳۰ در مقابل خانه‌اش با ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

سعید حاجیان فرماندار شهرستان شادگان این خبر را تأیید کرده و گفته‌است که «این فرمانده که به منزل بازگشته بود، مقابل در خانه‌اش توسط افراد ناشناس که برای وی، کمین کرده بودند به ضرب گلوله‌های سلاح کلاشینکوف جان باخت».

وی ادامه داد: «در همان ساعات اولیه تحقیقات برای دستگیری افراد مسلح آغاز شده و به زودی در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد».

خبرگزاری دولتی ایرنا در مورد مجدمی نوشته‌است: «عبدالحسین مجدمی از مدافعان حرم و یاران قاسم سلیمانی نیز بود».

در ادبیات سیاسی و در گزارش رسانه ​های داخل، به نیروهای سپاهی و بسیجی اعزام شده به سوریه و عراق «مدافعان حرم» گفته می شود. 

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ترور را نپذیرفته‌است، اما خبرگزاری فارس وابسته به بسیج از «گروهک الاحوازیه» را متهم احتمالی معرفی کرده‌است.

مقامات ایران از ده‌ها گروه و حزب مخالف اهوازی در خارج از کشور به عنوان «گروهک الاحوازیه» نام می‌برد.

سپاه خوزستان در اطلاعیه خود به صرف اطلاع‌رسانی از این حادثه و برگزاری مراسم فاتحه خوانی اکتفا کرده‌است.

شهر دارخوین در بخش مرکزی شهرستان شادگان در جنوب غرب استان خوزستان با ۱۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز واقع است.

پیش از این و در حوادث آبان ماه خوزستان شاهد کشتار بی‌سابقه معترضان بود به طوری که برخی از سازمان‌های بین‌المللی از کشته شدن ۲۰۰ نفر خبر دادند.

دو روز پیش از حوادث گرانی بنزین، حسن حیدری شاعر جوان اهل کوت عبدالله اهواز پس از گذران مدتی از آزادی از زندان به طرز مشکوکی جان باخت.

 مراسم تشییع او به محلی برای اعتراضات مردم شرکت کننده در این مراسم از شهرهای مختلف تبدیل شد و در مقابل نیروهای امنیتی تعدادی را زخمی و بازداشت کردند.

پس از آن نام سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان اخیراً و در پی سرکوب خونین اعتراض‌های ماهشهر (معشور) به فهرست تحریم‌های آمریکا اضافه شد.

برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در این باره گفت حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولی عصر خوزستان به دلیل نقض حقوق بشر، کشتار و سرکوب اعتراض‌ها در ماهشهر تحریم ویزایی شد.

مقامات ایران ماجرای استفاده از تانک و تیربار در رویارویی با معترضان و کشته شدن آنها در نیزار ماهشهر را تأیید کرده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای