خبرگزاری فارس: آمریکا دامنه‌های ما را از کار انداخت

خبرگزاری فارس: آمریکا دامنه‌های ما را از کار انداخت

جمعه, 24 ژانویه, 2020 - 23:45

در ادامه کارزار فشار حداکثری علیه ایران، دامنه‌های بین‌المللی وبسایت خبرگزاری امنیتی فارس وابسته به سپاه پاسداران با دستور آمریکا مسدود شد.

به گزارش الشرق الاوسط، خبرگزاری فارس با تأیید این خبر گفته‌است دامنه‌های بین‌المللی وبسایت این خبرگزاری به نشانی farsnews.com و farsnews.net به دستور وزارت دارایی آمریکا مسدود شده‌است، اما دامنه داخلی این خبرگزاری همچنان در دسترس است.

این خبرگزاری اضافه کرده‌است در ایمیلی که از طرف سرویس‌دهنده بین‌المللی این دامنه برایش ارسال شده به صراحت دلیل این انسداد «دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) و قرار گرفتن این خبرگزاری در فهرست SDN عنوان شده‌است».

لیست SDN در برگیرندهٔ افراد و شرکت‌هایی است که دارایی‌هایشان بلوکه شده و معامله با آنها برای آمریکایی‌ها ممنوع هستند.

بنابر گزارش‌ها روز جمعه ۲۴ ژانویه، دسترسی مخاطبان خبرگزاری فارس به سایت این خبرگزاری در ایران و نقاط مختلفی از جهان با مشکل مواجه شده‌است.

با وجود این، در حال حاضر دسترسی مخاطبان به سایت خبرگزاری با آدرس farsnews.ir امکان‌پذیر است.

خبرگزاری فارس از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در قالب بخش خصوصی آغاز کرده‌است.

کارشناسان بر این باورند که عملاً امکان انتقال دامنه از رجیسترار فعلی مهیا نخواهد شد و باید دید که این تحریم مستقیم، شامل حذف خبرگزاری فارس از جستجوهای گوگل نیز خواهد شد یا صرفاً به همین‌جا ختم می‌شود.

دولت آمریکا سال گذشته میلادی، سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی خود افزود.

دونالد ترامپ اردیبهشت سال پیش از توافق هسته‌ای خارج شد و پس از آن تحریم‌های لغو یا تعلیق شده دوباره علیه ایران اعمال شدند. او انگیزه این تحریم‌ها، که در ماه‌های گذشته تشدید شدند را وارد کردن «فشار حداکثری» برای کشاندن ایران به پای مذاکره برای دست یافتن به یک توافق جامع عنوان می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای