توییتر: هکرهای حکومتی احتمالاً به شماره تلفن‌های کاربران دسترسی پیدا کردند

توییتر: هکرهای حکومتی احتمالاً به شماره تلفن‌های کاربران دسترسی پیدا کردند

سه شنبه, 4 فوریه, 2020 - 13:30
Reuters
لندن: الشرق الاوسط

شرکت توییتر روز دوشنبه اعلام کرد که اقداماتی «احتمالاً» مرتبط با یک حکومت را کشف کرده که در پی دسترسی به شماره تلفن‌های مرتبط با حساب‌های کاربری این رسانه اجتماعی بوده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از رویترز، کشف این اقدام در پی آن صورت گرفت که یک محقق امنیتی رخنه‌ای را در بخش «بارگذاری شماره تلفن» افشا کرد.

توییتر همچنین اعلام کرده‌است که «حجم بالایی از درخواست‌ها» را برای استفاده از ویژگی شماره تلفن حساب کاربری از آدرس‌های شناسایی در ایران، اسرائیل و مالزی کشف کرده‌است.

به گفته این شرکت، «برخی از این آدرس‌های شناسایی ممکن است ارتباطی با بازیگران تحت حمایت حکومت داشته باشند.» توییتر توضیح بیشتری در این مورد نداده‌است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که سخنگوی این شرکت از اعلام این که چه تعدادی از شماره تلفن‌های کاربران در معرض دسترسی قرار گرفته‌است، خودداری کرد.

او گفت: «توییتر قادر به شناسایی همه حساب‌هایی که ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته باشند نیست.»

نشریه تک کرانش ویژه تکنولوژی پیش از این گزارش داده بود ابراهیم بالیچ محقق امنیتی کشف کرده‌است که تا کنون ۱۷ میلیون شماره تلفن پیدا شده که با حساب‌های توییتری مطابقت ندارد.

 توئیتر در راستای افزایش ویژگی‌های امنیتی خود به‌تازگی تعدادی از حساب‌های کاربری که با اطلاعات جعلی اقدام به فعالیت در این نرم‌افزار می‌کردند را مسدودسازی کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای