ریاض؛ میزبان کنفرانس مدیران برندهای خرده فروشی در خاورمیانه و شمال آفریقا

ریاض؛ میزبان کنفرانس مدیران برندهای خرده فروشی در خاورمیانه و شمال آفریقا

یکشنبه, 9 فوریه, 2020 - 12:30
رياض: الشرق الاوسط

کنفرانس «مدیران برندهای خرده فروشی در خاورمیانه و شمال آفریقا» روز دوشنبه (۱۰ فوریه) زیر نظر ماجد القصبی وزیر تجارت و سرمایه گذاری سعودی در ریاض برگزار می شود.
۵۰ نفر در این نشست سخنرانی می کنند و گروهی از کارشناسان و کارفرمایان در مورد اوضاع صنعت خرده فروشی در منطقه و اقدامات مناسب و ایده های خلاقانه و استراتژی های هدفمند و پیشرو برای تقویت رشد گفتگو می کنند.
این کنفرانس دو روزه «آینده صنعت خرده فروشی و مصرف؛ رونق در فضای متحول» نام دارد. بیش از ۱۵۰۰ نفر از مدیران برندهای خرده فروشی و برندهای تجاری و شرکت های کوچک و متوسط و طراحان سیاست خرده فروشی و سرمایه گذاران در آن شرکت می کنند.
چندین محور مهم در ارتباط با تحولات در صنعت خرده فروشی و مصرف در سعودی و به طور عام در منطقه در چند جلسه گفتگو و کارگاه مورد بررسی و گفتگو قرار می گیرد.
کنفرانس مدیران برندهای خرده فروشی در خاورمیانه و شمال آفریقا برای اولین بار در سعودی برگزار می شود.
بررسی برنامه های سعودی برای پیشگامی در حوزه کسب و کار و سرمایه گذاری و خرده فروشی در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی محور اصلی این کنفرانس است.
در سند چشم انداز ۲۰۳۰ به تنوع بخشی به منابع اقتصادی و ایجاد تسهیلات در کسب و کار به عنوان اولویت اقتصادی و نیز جذب سرمایه گذاری های مستقیم خارجی با ارزش افزوده اشاره شده است.
ریاض همزمان با ریاست گروه جی ۲۰ میزبان کنفرانس یاد شده است.
با توجه به تحول اقتصادی چشمگیر در ریاض و سرازیر شدن سرمایه های خارجی به سمت این شهر حالا ریاض به عنوان میزبان این کنفرانس تعیین شده است.
ریاض به دلیل اصلاحات اقتصادی بنیادین به عنوان قطب جذاب کسب و کار و تجارت شناخته می شود.
هیات عمومی سرمایه گذاری سعودی به دنبال جذب برنامه ها و کنفرانس های مهم بین المللی و منطقه ای با حضور صاحبنظران و موسسات پیشگام و طراحان فعالیت های بازرگانی است.
گفتنی است که سعودی رتبه هفتم شاخص توسعه خرده فروشی در جهان را در ۲۰۱۹ کسب کرده است.
این شاخص بر اساس ۲۵ متغیر اندازه گیری شده و ۳۰ کشور مستعد جذب سرمایه گذاری و توسعه فعالیت ها در زمینه خرده فروشی را امتیازبندی می کند


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای