مصاف خونین میان ارتش‌های سوریه و ترکیه

مصاف خونین میان ارتش‌های سوریه و ترکیه

آنکارا ۱۰۱ سرباز سوری را در پی کشته شدن پنج سرباز ترکیه «بی اثر کرد».. ترکیه لزوم «توقف حملات نظام سوری» را به روسیه گوشزد کرد
سه شنبه, 11 فوریه, 2020 - 13:15
آنکارا: سعید عبدالرزاق - مسکو: رائد جبر

آنکارا روز گذشته اعلام کرد ۱۰۱ سرباز سوری، در واکنش به کشته شدن پنج سرباز ترکیه را طی حملات هوایی «از پای درآورده است»، به طوری که نگرانی‌ها را برای آغاز «جنگ تمام عیار» بین دو طرف در ادلب در شمال غرب سوریه دوچندان کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، وزارت دفاع ترکیه گفته‌است: در واکنش به حمله ارتش سوریه، سه تانک و دو خمپاره انداز متعلق به نظام بشار اسد را منهدم کردیم و یک فروند بالگرد سوری‌ها نیز مورد اصابت قرار گرفت.

این وزارتخانه قبلاً نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود، بر اثر حمله توپخانه نیروهای نظام سوری به کاروان نظامی ترکیه، پنج تن از نیروهای این کشور کشته شدند. این دومین حمله از این دست در طی یک ماه گذشته بود.

همزمان با این حملات، هیئت ترکیه با هیئت روسیه به ریاست نماینده ویژه این کشور در امور سوریه در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد هیئت ترکیه در دیدار با نمایندگان روسیه بر «لزوم توقف هر چه سریع‌تر» حملات به پست‌های دیده‌بانی و نیروهای کشور تأکید کرد.

در مقابل، مسکو از نسبت به «تشدید مستمر تنش» در ادلب ابراز نگرانی کرد.

همراستا با این تحولات، یک فرمانده نظامی مخالفان سوریه گفت، در پی شکست مذاکرات میان ترکیه و روسیه و معطل کردن‌های طرف روسی، عملیات نظامی گسترده گروه‌های مخالف علیه تمامی جبهه‌های حومه جنوبی و غربی حلب و حومه ادلب ممکن است هر لحظه آغاز شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای