سعودی: راه اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری در طلا

سعودی: راه اندازی اولین صندوق سرمایه گذاری در طلا

رییس اجرایی فالکم: رشد سرمایه در دراز مدت هدف تاسیس صندوق است
پنجشنبه, 13 فوریه, 2020 - 17:45
معاذ الخصاونه مدیر عامل شرکت خدمات مالی فالکم (الشرق الاوسط)
ریاض: محمد الحمیدی

مجوز تاسیس اولین صندوق سرمایه گذاری در طلا در سعودی صادر شد.
این صندوق با استناد به قوانین راه اندازی شده است.
هدف راه اندازی آن از سوی بازار بورس سعودی رشد سرمایه در دراز مدت و تنوع بخشی به ابزارهای سرمایه گذاری و محصولات سرمایه گذاری اعلام شد.
معاذ الخصاونه مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت خدمات مالی فالکوم در سعودی به الشرق الاوسط گفت «صندوق طلای فالکم از طرف بازار بورس سعودی مجوز قانونی گرفت».
او افزود «این صندوق از طریق ایجاد سرمایه گذاری باز و قانونی در طلا موجب تقویت بازار مالی سعودی می شود. هدف راه اندازی آن دست یابی به رشد و افزایش سرمایه در دراز مدت است».
مدیر عامل فالکم در ادامه گفت «ایده راه اندازی صندوق سرمایه گذاری طلا و معاملات بر اساس قراردادهای آتی گرفته شد. معاملات از طریق دلار انجام می شود».
الخصاونه یادآور شد «هدف اصلی ما ایجاد فرصت برای سرمایه گذاری از طریق طلا و مهار تورم است. نرخ طلا در دراز مدت با تورم افزایش پیدا می کند. صندوق سرمایه گذاری طلا در سبد سرمایه گذاری کشور تنوع ایجاد کرده و منجر به کاهش پیامدهای زیانبار می شود. برخی بازارها رابطه معکوس با بازارهای مالی دارند».
او گفت «معاملات طلا مناسب سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران می توانند در هر زمان سرمایه نقد مورد نیاز را با تبدیل طلا به مبلغ نقدی دریافت کنند. طلا یک کالای لوکس است. ریسک سرمایه گذاری در طلا صفر است و همواره یک پشتوانه قوی در صندوق های سرمایه گذاری به شمار می رود».
الخصاونه یاد آور شد «ریسک کاهش ارزش طلا صفر است. ارزش طلا برخلاف پول که ارزش آن با تورم کاهش می یابد ثابت است».
او تاکید کرد «تقاضای جهانی طلا افزایش یافته و عرضه آن کم شده پس قیمت جهانی طلا در دراز مدت افزایش خواهد یافت».
بیانیه صندوق سرمایه گذاری طلا افزود «سرمایه گذاری در شمش طلا در بازار سوئیس و زیر نظر گروه نظارت بر بازار بورس سوئیس انجام می شود. این یکی از مزیت های بازار منظم و امن است».
به گفته بیانیه «نحوه کار این صندوق به این شکل خواهد بود که سرمایه گذاری طلا بدون هزینه نگهداری و انبار و بیمه انجام خواهد شد».
این بیانیه افزود «عملکرد صندوق سرمایه گذاری طلا بر اساس استانداردهای قانونی و نرخ دلار تنظیم شده است تا ریسک بی ثباتی ارز به صفر برسد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای