اتهام یک مترجم نظامی آمریکا در عراق به جاسوسی برای حزب الله لبنان

اتهام یک مترجم نظامی آمریکا در عراق به جاسوسی برای حزب الله لبنان

اطلاعات مهم از جمله نام جاسوسان ارتش آمریکا را فاش کرده است
جمعه, 6 مارس, 2020 - 10:30
آرشیو مقر وزارت دادگستری آمریکا
واشنگتن: الشرق الاوسط

یک دادگاه فدرال واشنگتن روز چهارشنبه (۴ مارس) مریم طاها تامپسون مترجم پیمانکار وزارت دفاع آمریکا در عراق را به دادن اطلاعات مهم از جمله نام جاسوسان ارتش آمریکا به عوامل حزب الله لبنان متهم کرد.

در لایحه اتهامات او آمده که مریم طاها تامپسون (۶۱ ساله) به عنوان مترجم پیمانکار در نیمه دسامبر با نیروهای ویژه آمریکا در اربیل عراق همکاری می کرده و قرارداد کاری او فوق محرمانه بوده است. وزارت دادگستری افزود مریم در ۲۹ دسامبر یعنی یک روز پس از حمله آمریکا به تاسیسات یک گروه شبه نظامی هم پیمان با ایران در عراق فعالیت های خود را برای دسترسی به پرونده های ویژه ارتش آمریکا در کامپیوتر و شناسایی نام منابع ارتش آمریکا و اطلاعات به دست آمده از این منابع آغاز کرد. مریم پس از دستگیری در ۲۷ فوریه اعتراف کرده که اطلاعات مهمی درباره جاسوسان ارتش آمریکا را به یک شهروند لبنانی داده است.

او افزود که وارد یک رابطه عاطفی با شهروند لبنانی یاد شده شده بود.

مریم افزود اطلاعاتی در مورد حمله قریب الوقوع آمریکا به یکی از مواضع حزب الله را نیز فاش کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا در اطلاعیه ای گفت «این شهروند لبنانی با یک مقام رسمی لبنان در ارتباط و نیز «ارتباط او با حزب الله آشکار است».

به گفته اطلاعیه مریم طاها تامپسون «ده ها پرونده درباره جاسوسان و نیروهای انسانی دستگاه اطلاعات آمریکا را بررسی کرده و در جریان نام های اصلی و اطلاعات فردی و عکس ها و نیز نامه نگاری های محرمانه در مورد اطلاعات ارائه شده از سوی جاسوسان به دولت آمریکا قرار گرفته است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای