​ملکه الیزابت در سخنرانی کم‌سابقه: در مواجهه با کرونا موفق می‌شویم

​ملکه الیزابت در سخنرانی کم‌سابقه: در مواجهه با کرونا موفق می‌شویم

دوشنبه, 6 آوریل, 2020 - 08:30
لندن: الشرق الاوسط

الیزابت دوم ملکه بریتانیا روز یکشنبه، از کارکنان خدمات بهداشت و درمان عمومی در مقابله با کرونا تقدیر کرد و خواستار وحدت تلاشها برای غلبه بر بحران شد. او همچنین متعهد شد که این مأموریت با «موفقیت» انجام می‌شود.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد؛ ملکه الیزابت ۹۳ ساله در سخنرانی نادر تلویزیونی خود، یا اشاره به سخنرانی اش در جنگ جهانی دوم گفت این سخنرانی مرا یاد آن دوره می‌اندازد که در آن با افرادی که از خانه‌هایشان و خانواده‌هایشان جدا شدند، صحبت کرده بود و به آنها گفته بود «دوباره همدیگر را خواهیم دید».

ملکه الیزابت که از کاخ ویندزور محل اقامتش به همراه همسرش شاهزاده فیلیپ (۹۸ ساله) گفت: «ما کنار یکدیگر این بیماری را مهار می‌کنیم، و من می‌خواهم به شما اطمینان دهم که اگر ما متحد و مصمم باقی بمانیم، بر آن غلبه خواهیم کرد».

وی با اشاره مستقیم به معروف‌ترین آهنگ بریتانیا در سال‌های جنگ دهه ۱۹۴۰ وقتی نوجوان بود، گفت: «دوباره همدیگر را خواهیم دید.. روزهای بهتر باز خواهند گشت».

وی افزود: «اگرچه ما قبلاً نیز با چالش‌هایی مواجه بوده‌ایم، اما این یک مورد متفاوت است. این بار ما به همه ملت‌ها در سراسر جهان ملحق می‌شویم تا در این میدان با هم تلاش کنیم و با به‌کارگیری پیشرفت‌های بزرگ علمی و حس شفقت غریزی خود آن را التیام بخشیم. ما موفق خواهیم شد و این موفقیت به همه ما تعلق خواهد داشت».

او در این پیام از کسانی که از مقررات وضع‌شده از جمله ماندن در خانه پیروی می‌کنند، تقدیر کرد.

برای حفاظت از ملکه مسن از هرگونه خطری، پیام او تنها توسط یک فیلمبردار که تجهیزات حفاظتی پوشیده بود ضبط شد.

این چهارمین سخنرانی الیزابت خارج از روال عادی در طول ۶۸ سال زمامداری بریتانیاست.

 سخنرانی ملکه در حالی صورت می‌گیرد که ساعاتی پیش از آن شمار افرادی که در ۲۴ ساعت گذشته در بریتانیا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند به ۶۲۱ نفر رسیده و آمار کل فوتی‌های بریتانیا را به ۴ هزار و ۹۳۴ نفر رسانده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای