​پیش بینی فرانسه: شدیدترین رکود اقتصادی در راه است

​پیش بینی فرانسه: شدیدترین رکود اقتصادی در راه است

درخواست فرانسوی‌ها برای تجویز داروی کلروکین
دوشنبه, 6 آوریل, 2020 - 21:30
پاریس: الشرق الأوسط

برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه روز دوشنبه گفت: «فرانسه، بدون تردید در سال ۲۰۲۰ سخت‌ترین رکود اقتصادی را از پایان جنگ جهانی دوم تجربه خواهد کرد».

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، لومر روز دوشنبه ۶ آوریل در برابر کمیسیون امور اقتصادی مجلس سنای این کشور، رشد منفی اقتصادی در این کشور برای سال ۲۰۲۰ را بسیار بدتر از رشد اقتصادی منفی فرانسه ۲‚۲ درصدی در سال ۲۰۰۸ – سال آغاز بحران بزرگ مالی جهانی- برآورد کرد.

فرانسه یکشنبه اعلام کرد: با مرگ ۳۵۷ نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ طی یک روز اخیر آمار قربانیان در کشور به ۸ هزار و ۷۸ نفر رسید. براساس این گزارش، در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۸۷۳ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و شمار مبتلایان به ۷۰ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده‌است.

شاخص‌های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان دوشنبه ۶ آوریل ۲۰۲۰ معاملات خود را با افزایش ارزش سهام آغاز کردند.

در همین راستا، بیش از ۲۱۵ هزار پزشک فرانسوی با امضای طوماری از مقامات این کشور خواسته‌اند که به پزشکان اجازه دهند داروی مورد استفاده در درمان مالاریا کلروکین را برای بیماران Covid-19 تجویز کنند.

این در حالی است که این پیشنهاد، بحث‌برانگیز است و کارشناسان بهداشت در سراسر جهان دربارهٔ آن به موافق و مخالف تقسیم شده‌اند.

این پزشکان در روزنامه فرانسوی لوفیگارو نوشتند که با نبود پادزهرهای قادر به معالجه بیماران COVED-19، ما معتقدیم که با توجه به نتایج اولیه، تجویز آن یک استراتژی جدید منطقی است.

در این میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌است: من امیدوارم آنهایی که کرونا گرفته‌اند، هیدروکسی کلروکین بخورند. چون مبتلایان به کرونا چیزی برای از دست دادن ندارند؛ راه حل همین است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای