۴ شبه نظامی هوادار ایران در حمله اسرائیل به دمشق کشته شدند

۴ شبه نظامی هوادار ایران در حمله اسرائیل به دمشق کشته شدند

دوشنبه, 27 آوریل, 2020 - 11:30
حمله هوایی به یکی از شهرهای سوریه (آرشیو- رویترز)
بیروت: الشرق الاوسط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد مواضع و تأسیسات شبه نظامیان هوادار ایران و حزب‌الله لبنان در محدوده بین الکسوه تا صحنایا واقع در حومه جنوب غربی دمشق مورد حمله موشکی اسرائیل قرار گرفتند.

به گزارش الشرق الاوسط، دستکم ۴ نفر از نیروهای شبه نظامی در این حملات کشته و چندین موضع و تأسیسات نابود شدند. هویت کشته شدگان هنوز مشخص نشده‌است.

در این راستا، سه شهروند غیرنظامی بر اثر اصابت ترکش به خانه‌هایشان در محله‌های العادلیه و الحجیره واقع در حومه جنوبی دمشق کشته و چند نفر زخمی شدند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزود «تا حالا مشخص نشده که این ترکش‌ها موشک‌های اسرائیلی هستند یا متعلق به موشک‌های سامانه پدافند هوایی رژیم سوریه».

این نهاد حقوق بشری سوریه همچنین افزود چندین انفجار شدید سحرگاه دوشنبه در دمشق و اطراف آن اتفاق افتاده‌است. حمله‌های هوایی تازه اسرائیل مواضع شبه نظامیان ایران و حزب‌الله لبنان را هدف گرفتند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه یادآور شد «تأسیسات و مواضع نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان و شبه نظامیان سوری و غیر سوری هوادار ایران در جنوب و جنوب غرب دمشق مورد حمله قرار گرفتند».

این سازمان گفت «حمله‌ها از خاک لبنان انجام شده‌اند. سامانه پدافند هوایی رژیم سوریه برای رهگیری و سرنگونی موشک‌ها تلاش کرد و برخی موشک‌ها منهدم شدند».

حمله‌های هوایی اسرائیل در سوریه در چند سال گذشته افزایش یافته‌است. مواضع ارتش رژیم و تأسیسات ایرانی و حزب‌الله لبنان هدف این حمله‌ها قرار می‌گیرند.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه در ۲۰ آوریل گفته بود «دستکم ۹ نفر از نیروهای شبه نظامی هوادار ایران و حزب‌الله لبنان در چندین حمله اسرائیل به مواضع این نیروها در تدمر در بادیه شرقی حمص کشته شدند». مقام‌های اسرائیل چندین بار اعلام کردند که با تلاش‌های ایران برای تثبیت حضور نظامی در سوریه و ارسال تسلیحات پیشرفته به حزب‌الله لبنان مقابله می‌کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای