آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان: ۳۰۵ هزار نفر

آخرین آمار قربانیان کرونا در جهان: ۳۰۵ هزار نفر

جمعه, 15 مه, 2020 - 09:45
یکی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در هند در کنار جسد قربانی کرونا (AFP)
پاریس: الشرق الاوسط

طبق آخرین آمار جهانی در امروز جمعه، تاکنون ۳۰۵ هزار نفر در جهان بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، همچنین ۴ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۹ نفر در ۱۹۴ کشور و منطقه نیز به این بیماری آلوده شدند.

علاوه بر این یک میلیون و ۵۵۴ هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در سراسر جهان نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا از لحاظ تعداد قربانیان و مبتلایان به کووید-۱۹ در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۸۵ هزار و ۹۰۶ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند و یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۸۸۹ نفر مبتلا شده‌اند و ۲۴۶ هزار و ۴۱۴ بهبود یافته‌اند.

پس از آن کشورهایی که بیشتر از همه در معرض این بیماری همه گیر قرار گرفته‌اند، عبارتند از بریتانیا با (۳۳ هزار قربانی و ۲۳۳ هزار مبتلا)، سپس ایتالیا (۳۱ هزار قربانی و ۲۲۳ هزار مبتلا)، اسپانیا (۲۷ هزار قربانی ۲۳۰ هزار مبتلا) و فرانسه (۲۷ هزار قربانی و ۱۷۸ هزار مبتلا).

تعداد مبتلایان در سرزمین اصلی چین (بدون ماکائو و هنگ کنگ) به عنوان کانون اصلی انتشار این بیماری همه گیر، پس از ثبت چهار مورد جدید در روزهای پنجشنبه تا جمعه، ۴۶۳۳ فوتی از ۸۲ هزار مبتلا گزارش شده‌است. در حالی که ۷۸ هزار نفر نیز بهبود یافته‌اند.

شمار تلفات در اروپا نیز به ۱۶۳ هزار قربانی از یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۶۵۷ مبتلا رسیده‌است، در حالی که ایالات متحده و کانادا با یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۲۹۰ ابتلا، ۹۱ قربانی را ثبت کرده‌اند، در آمریکای لاتین و کارائیب ۲۵ هزار قربانی و ۴۵۱ هزار مبتلا، آسیا ۱۱ هزار نفر قربانی ۳۳۱ مبتلا و خاورمیانه ۷ هزار قربانی و ۲۵۶ هزار ابتلا و آفریقا ۲۵۵۴ مورد ابتلا و ۷۵ هزار ابتلا برجای گذاشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای