فرزندان جمال خاشقجی: از قاتل پدرمان گذشتیم

فرزندان جمال خاشقجی: از قاتل پدرمان گذشتیم

پنجشنبه, 21 مه, 2020 - 22:30
صلاح خاشقجی (الشرق الاوسط)
ریاض: الشرق الاوسط

فرزندان جمال خاشقجی امروز جمعه (۲ خرداد / ۲۲ مه) قاتلان پدر خود را مورد عفو قرار دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، صلاح خاشقجی فرزند جمال خاشقجی در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «در این شب مقدس ماه مبارک رمضان، ما پسران جمال خاشقجی اعلام می‌کنیم که قاتلان او را عفو کرده و می‌بخشیم».

فرزندان خاشقجی همچنین افزودند: «همه ما به درگاه خداوند عز و جل امیدوار و از او طلب اجر می‌کنیم».

دادستان کل سعودی پنجشنبه ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که برای ۵ تن از متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، درخواست صدور حکم اعدام کرده‌است.

دادستانی کل سعودی اعلام کرد لایحه اتهامی علیه ۱۱ تن در پرونده قتل جمال خاشقجی صادر شد که در این زمینه ۲۱ مورد بازجویی قرار گرفتند.

دادستانی کل سعودی در آن هنگام همچنین اعلام کرد که پرونده قتل خاشقجی را همزمان با ادامه تحقیقات با سایر بازداشت شدگان و برای رسیدن به حقیقت اوضاع‌شان و نقش آنها به دادگاه ارجاع داده و خواستار آن شد کسانی از افراد بازداشت شده که دستور قتل را صادر کرده و اقدام به قتل کردند که تعدادشان ۵ نفر است، اعدام شوند و بقیه متهمان هم به مجازات شرعی که سزاوارش هستند، برسند.

بنا بر این اعلام به دستور معاون رئیس اطلاعات سابق سعودی تیمی برای بازگرداندن خاشقجی تشکیل شد و یک مشاور سابق در تهیه طرح عملیات بازگرداندن خاشقجی مشارکت داشت.

داستانی کل سعودی گفت که «فرمانده تیم بازگرداندن خاشقجی هنگامی که در متقاعد کردن او ناکام ماند، تصمیم به قتل او گرفت».

بنا بر اعلام دادستانی: «طی تحقیقات به روشی که در آن قتل صورت گرفت، آگاهی یافتیم. ابتدا درگیری روی داد و پس از آن، دوز بالایی از مواد مخدر به خاشقجی تزریق شد که به مرگش انجامید. بعد از قتل، جنازه قطعه قطعه و به خارج از کنسولگری منتقل شد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای