سعودی: آغاز پرداخت خسارت به صاحبان ملک در محل پروژه نیوم

سعودی: آغاز پرداخت خسارت به صاحبان ملک در محل پروژه نیوم

شنبه, 23 مه, 2020 - 23:30

رياض روز جمعه (۲۳ مه) از آغاز پرداخت خسارت به صاحبان ملک در مسیر ساخت پروژه بزرگ نیوم ، شمال غرب سعودى خبر داد.

برنامه ملی توسعه اجتماعی منطقه ای (تنمیه) روز جمعه (۲۲ مه)‌ اعلام کرد پرداخت خسارت به صاحبان ملک واقع در فاز اول پروژه نیوم آغاز شده است. مناطق شرما، قیال، الخریبه، العصیله، الصوره و بئر فحیمان در این محدوده قرار دارند.

اقدامات مربوط به تملک املاک توسط دولت اواخر ماه شعبان تکمیل شد. پرداخت خسارت مالی به مالکان اراضی واقع در این محدوده در مدت کوتاه و پیش از مهلت تعیین شده در برنامه زمانی آغاز شد. سرعت بخشی به روند پرداخت خسارت در حالی انجام شد که مقام های ذیربط تلاش می کنند خسارت مالی را قسط بندی کرده و در اسرع وقت پرداخت کنند.

عملیات میدانی با توجه به توصیه های وزارت بهداشت در خصوص کرونا و رعایت اقدامات لازم برای حفظ سلامتی کارکنان و افراد اجرا شده است.

مسئولان برنامه تنمیه بر توجه دولت به تحقق توسعه و رفاه شهروندان تاکید کرده و افزودند کمک های مالی دیگر به ساکنان املاک واقع در فاز اول پروژه ارائه خواهند شد.

بسته های حمایت اجتماعی و اقتصادی برای بهبود وضع معیشت ساکنان تقدیم می شوند. این اقدامات با توجه به برنامه های توسعه و همکاری دستگاه های حکومتی ذیربط عملی می شوند. جزئیات بیشتر متعاقبا اعلام می شود.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای