شاخص بورس سعودی از ۷ هزار واحد عبور کرد؛ رکوردزنی ورود روزانه نقدینگی به بورس

شاخص بورس سعودی از ۷ هزار واحد عبور کرد؛ رکوردزنی ورود روزانه نقدینگی به بورس

دوشنبه, 1 ژوئن, 2020 - 13:15
ریاض: شجاع البقمی

بازار بورس سعودی روز یکشنبه (۳۱ مه) معاملات این ماه را در حالی به پایان رساند که شاخص‌ها رشد داشتند و فضای انگیزه خرید از سوی معامله گران بهبود یافت.

به گزارش الشرق الاوسط، جلسه دیروز اولین جلسه بورس پس از تعطیلات عید فطر بود. مشوق‌های مالی و اقتصادی متعددی در این دوره ارائه شد.

شاخص بازار با رشد ۱۶۲ واحدی بسته شد. معاملات ماه مه به دلیل رشد و افزایش قیمت شاخص‌ها با رنگ سبز پایان یافت.

قیمت سهام‌های سعودی دیروز عموماً با رشد همراه بود. معاملات اغلب شرکت‌ها روند صعودی خوبی داشت و از این رو، شاخص بازار روز یکشنبه با رشد قابل ملاحظه در کانال بالای هفت هزار و ۲۰۰ واحد بسته شد.

ورود نقدینگی به بورس سعودی در معاملات روز یکشنبه رکورد زد و از شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال (یک میلیارد و ۷۳ میلیون دلار) عبور کرد. این رقم بیشتر از میانگین نقدینگی روزانه بورس در معاملات ماه مه است.

انتظار می‌رود شرکت‌های بیشتری گزارش مالی سه‌ماهه نخست سال جاری را طی دو هفته آینده اعلام کنند.

نیمی از شرکت‌های بورسی تاکنون این گزارش مالی را هنوز ارائه نداده‌اند. پیش‌بینی می‌شود سود شرکت‌ها در سه ماه نخست سال جاری مشابه سه ماه آخر سال گذشته باشد.

ارزش سهام ۱۸۱ شرکت در معاملات روز یکشنبه افزایش یافت. ۱۳ شاخص افت کردند. شاخص کل بورس از آغاز معاملات با رشد همراه بود. بورس کار خود را تحت تأثیر فضای مثبت آغاز کرد.

در این میان، کاهش بیشتر محدودیت‌ها آغاز شد. کسب و کارهای بیشتری در کشور از جمله حمل و نقل از روز یکشنبه فعالیت خود را از سر گرفتند.

 محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی گفت حمایت دولت از بخش خصوصی ادامه دارد. این در حالی است مه قیمت نفت نیز افزایش یافت.

معاملات بورس سعودی در روز یکشنبه با رشد ۲٫۳ درصدی روی هفت هزار و ۲۱۳ واحد بسته شد. بازار سهام با روند صعودی به کار خود در ماه مه پایان داد.

پیش‌بینی می‌شود ارزش شاخص‌ها در این روزها با رشد همراه باشد چرا که معاملات در چند روز گذشته با یک روند صعودی پایان یافته‌است.

بورس سعودی (تداول) اعلام کرد میزان خرید سرمایه گذاران خارجی از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم در هفته منتهی به ۲۱ مه ۲۰۲۰، هفته منتهی به تعطیلات عید فطر، دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال (ششصد و ۳۴ میلیون و ششصد هزار دلار) بوده‌است.

کسب و کارها در سعودی از جمله شرکت‌های هواپیمایی از روز یکشنبه (۳۱ مه) بازگشایی شدند.

همچنین افراد مجاز به تردد برون‌شهری هستند. زمان منع رفت و آمد از ساعت شش صبح تا هشت شب اعلام شد. فعالیت اقتصادی کشور به دنبال تصمیم دولت بیشتر می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای