نمایندگان آمریکا اتحادیه اروپا را به تروریستی خواندن حزب‌الله فراخواندند

نمایندگان آمریکا اتحادیه اروپا را به تروریستی خواندن حزب‌الله فراخواندند

شنبه, 27 ژوئن, 2020 - 13:00
نیروهای حزب‌الله (آرشیویی - رویترز)
لندن: الشرق الاوسط

گروهی از نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا، طی نامه‌ای خواستار تروریستی اعلام شدن هر دو شاخه سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان از سوی اتحادیه اروپا شدند.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، نمایندگانی از اتحادیه اروپا خواستند تا کلیت حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کند.

در این نامه آمده‌است: «آمریکا همچنان متعهد به مبارزه با تروریسم جهانی و حمایت گران آن باقی می‌ماند.. و ما متحدان و شرکای خود را برای پیوستن به این تلاش ترغیب می‌کنیم».

نمایندگان افزودند: «برای نهایی کردن این تلاش‌ها از اتحادیه اروپا مصرانه می‌خواهیم که تمامیت حزب‌الله را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت بشناسد».

اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۳ شاخه نظامی حزب‌الله را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کرد اما فعالیت‌های شاخه سیاسی آن را مجاز می‌داند.

 آلمان آخرین کشوری است که ماه آوریل همچون ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، پاراگوئه و آرژانتین تمام بخش‌های حزب‌الله را در فهرست تروریستی قرار داد.

قانونگذاران آمریکا استدلال می‌کنند که دادن اجازه به ادامه فعالیت‌های سیاسی حزب‌الله مورد حمایت ایران، به این سازمان اجازه می‌دهد که پول جمع کند و فعالیت‌های تروریستی را تأمین کند.

 در نامه نمایندگان کنگره آمریکا تأکید شده‌است: «حزب‌الله به‌طور فزاینده‌ای از اروپا به عنوان سکویی برای اقدامات جنایتکارانه و تروریستی خود از جمله پولشویی، قاچاق مواد مخدر، استخدام و به‌کارگیری نیرو استفاده می‌کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای