تدوین ۴۰ پروتکل پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در سعودی

تدوین ۴۰ پروتکل پیشگیرانه برای مقابله با کرونا در سعودی

افزایش چشمگیر شمار بهبودیافتگان در ماه ژوئن
دوشنبه, 29 ژوئن, 2020 - 00:45
ریاض - دمام: الشرق الاوسط

مرکز ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در سعودی اعلام کرد که پروتکل‌های پیشگیرانه در ۳ مرحله تدوین شده‌است که اولین مورد آن درک نیاز و ارزیابی خطرات، سپس مطالعه بهترین تجربیات جهانی و در نهایت تهیه و انتشار پروتکل است.

به گزارش الشرق الاوسط، عبدالله القویزانی مدیر اجرایی مرکز ملی پیشگیری و کنترل بیماری، در جریان نشست خبری خود در مورد تحولات ویروس کرونا گفت: پروتکل‌های سعودی تمام بخش‌ها را در بر می‌گیرد و حدود ۴۰ پروتکل تدوین شده‌است.

او تأکید کرد که این مهمترین محور مقابله با ویروس "کووید -۱۹" برای کاهش آن به حساب می‌آید.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت در بیانیه امروز خود، از ابتلای ۳ هزار و ۹۸۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و افزایش تعداد بیماران کرونایی در این کشور به ۱۸۲ هزار و ۴۹۳ مورد خبر داد.

محمد عبدالعالی سخنگوی وزارت بهداشت سعودی، از بهبودی دو هزار و ۶۲۷ مورد جدید خبر داد و گفت: به این ترتیب تعداد کل بهبودیافتگان در سعودی به ۱۲۴ هزار و ۷۵۵ نفر می‌رسد.

طبق این گزارش، تعداد بیمارانی کرونایی فوت شده به ۴۰ نفر رسید که با اضافه شدن موارد جدید، مجموع تعداد قربانیان در سعودی به هزار و ۵۵۱ نفر می‌رسد.

علاوه بر این، سخنگوی بهداشت اعلام کرد که افزایش قابل ملاحظه ای در موارد بهبودی در ماه ژوئن مشاهده شده‌است، به طوری که از سطح هزار و ۵۰۰ به ۳ هزار و ۴ هزار مورد رسیده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای