لبنانی‌ها از گرسنگی به خودکشی پناه می‌برند

لبنانی‌ها از گرسنگی به خودکشی پناه می‌برند

گرایش سیاسی دیاب به «محور مقاومت»
شنبه, 4 ژوئيه, 2020 - 03:00
لبنانی‌ها روز گذشته در مقابل وزارت کشور در بیروت تظاهرات کردند … به همراه نامه فرد انتحاری (رویترز)
بیروت: الشرق الاوسط

گرسنگی و فقر روز گذشته یک شهروند لبنانی را وادار به خودکشی در خیابان الحمرا بیروت کرد، یک مورد خودکشی دیگر ناشی از مشکلات اقتصادی در شرایط نامشخص نیز ثبت شد، این در حالی است که وخیم تر شدن بحران معیشیتی، برخی از شهروندان را وادار به سرقت نیازهای اساسی خود از فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها کرده‌است.

جسد مرده ع. هـ (۶۰ سال)، در پیاده‌روی خیابان الحمرا در اثر شلیک گلوله به سر خود پیدا شد. در کنار آن نامه ای با عنوان «من کافر نیستم، اما گرسنگی کافر است» یافت شده‌است. نیروهای امنیتی نیز شروع به تحقیق دربارهٔ این ماجرا کردند.

فعالان رسانه‌های اجتماعی، ویدئویی را از پسر عموی این شخص به اشتراک گذاشتند که در آن می‌گوید که گرسنگی او را به سمت خودکشی سوق داده‌است.

این حادثه باعث شد تا برخی از فعالان در اعتراض به وخیم تر شدن اوضاع معیشتی تظاهرات کنند.

به موازات این، منابع سیاسی گفتند که حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان در کارزارهای خود با ترغیب برخی کشورهای برادر عرب و برخی کشورهای دوست، باور دارد که هیچ جایگزین دیگری برای این کارزارها وجود ندارد تا بتواند در مقابل تشدید مطالبات خواستار برکناری او، حداقل سطح حمایت را فراهم کند.

این منابع افزودند: دیاب در این کارزارها «درب‌ها رو به روی امکان تصحیح روابط با کشورهای عربی را بست و فقط احزاب منطقه ای که محور ممانعت به رهبری ایران و رژیم در سوریه را تشکیل می‌دهند، در کنار او مانده‌اند» و از طریق این کارزار و حمله غیر مستقیم وی به ایالات متحده و کشورهای عربی، «حزب‌الله» از دیاب «یک هدیه سیاسی» مجانی دریافت کرد.

این منابع معتقدند که دیاب «با این حملات در پی بده بستان سیاسی با (حزب‌الله) برای ماندن در رأس دولتی است که در حالت سردرگمی و بهم ریختگی به سر می‌برد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای