همکاری اسلامی و پارلمان عربی ترور الهاشمی را محکوم کردند

همکاری اسلامی و پارلمان عربی ترور الهاشمی را محکوم کردند

سه شنبه, 7 ژوئيه, 2020 - 19:45
پیکر هشام الهاشمی که به دست افراد مسلح ناشناس ترور شده بود، تشییع و تدفین شد (EPA)
جده: الشرق الاوسط

دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی (OIC)، ترور هشام الهاشمی پژوهشگر سیاسی و کارشناس امنیتی توسط یک گروه مسلح در مرکز بغداد پایتخت عراق، را به شدت محکوم کرد.

این دبیرخانه با ابراز تسلیت صمیمانه خود به دولت و ملت عراق و خانواده آن مرحوم، از دولت عراق خواست تا عاملان این جنایت را فاش کند و آنها را به عدالت بسپارد.

دبیرخانه این سازمان همچنین در راستای مقابله با خشونت و تلاش خود برای دستیابی به امنیت و ثبات، بار دیگر بر حمایت و همبستگی خود با جمهوری عراق تأکید کرد.

از سوی دیگر، مشعل السلمی رئیس پارلمان عربی نیز امروز سه شنبه ترور این تحلیل‌گر عراقی را محکوم کرد.

رئیس پارلمان عربی همچنین بر «حمایت و پشتیبانی وی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده توسط دولت عراق با هدف جمع‌آوری اسلحه و انحصاری کردن آن در دست دولت برای دستیابی به امنیت و ثبات و حکمرانی قانون» تأکید کرد.

السلمی با بیان اینکه «این جنایت اندیشه و عقیده را هدف قرار می‌دهد» افزود: «این اقدام نشان دهنده یک عمل احمقانه تروریستی است که توسط همه مذاهب، آداب و رسوم و قوانین محکوم است».

 وی ضمن ابراز حمایت از فراخوان‌های خواستار متوقف کردن ترورهای سیاسی تعدادی از فعالان عراقی، بر ضرورت افشای عاملان و سپردن آنها به عدالت تأکید کرد.

هشام الهاشمی کارشناس عراقی مسائل شبه نظامیان و گروه‌های افراطی شامگاه دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹، توسط یک گروه مسلح در مقابل منزلش در منطقه زیونه بغداد ترور شد.

سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق با تأیید خبر ترور الهاشمی اعلام کرد، «عملیات ترور با استفاده از اسلحه مجهز به صدا خفه کن و شلیک به سر و شکم صورت گرفت. الهاشمی پس از ترور جان باخته‌است».

وزارت کشور عراق به فرد یا گروه مسئول این ترور اشاره ای نکرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای