هشام الهاشمی تشییع شد.. الکاظمی: تا قاتلان سزای خویش را نبینند عراق خواب آرام نخواهد داشت

هشام الهاشمی تشییع شد.. الکاظمی: تا قاتلان سزای خویش را نبینند عراق خواب آرام نخواهد داشت

سه شنبه, 7 ژوئيه, 2020 - 14:30
مراسم تدفین الهاشمی در وادی السلام نجف (رویترز)
بغداد: الشرق الاوسط

پیکر هشام الهاشمی کارشناس مسائل امنیتی عراق و گروه‌های تندرو که به دست افراد مسلح ناشناس ترور شده بود، امروز سه‌شنبه با حضور نیروهای امنیتی، دوستان و نزدیکانش در بغداد پایتخت عراق تشییع و در مقبره وادی السلام نجف به خاک سپرده شد.

همزمان، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق تأکید کرد که تا وقتی قاتلان او سزای خویش را نبینند «عراق خواب آرام نخواهد داشت» و «احدی را فراتر از قانون نمی‌دانیم».

نخست‌وزیر عراق در جلسه امروز (سه شنبه ۷ ژوئیه) هیئت دولت این کشور، تأکید کرد که این حادثه فراموش شدنی نیست و افزود که «در مقام حاکمان عراق وظیفه ما تبدیل اندوه و تأسف به تولید و دستاورد مستقیم است».

او گفت: «ما مسئول هستیم و تنها پاسخی که ملت از ما می‌پذیرد فقط و فقط داشتن دستاورد عملی است».

الکاظمی، نیز یکی از خیابان‌های بغداد را به نام الهاشمی نامگذاری کرد و گفت: «هرکس که دستش به خون شهروندان عراق آلوده شود باید در برابر دادگاه عدالت قرار گیرد و هرگز اجازه آشوب و سیاست مافیایی را نمی‌دهیم و نمی‌گذاریم عراق به کشور باندهای موازی تبدیل شود».

او اظهار کرد که دولتش در وضعیتی سرشار از بحران شکل گرفته و در پی راه حل‌های سیاسی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است.

الکاظمی گفت: «راه ما اقدام و تحقق دستاوردها و معیار ما حکومت و سقف عمل ما قانون است و احدی را فراتر از قانون نمی‌دانیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای