تعدادی از فرماندهان حوثی در یمن کشته و زخمی شدند

تعدادی از فرماندهان حوثی در یمن کشته و زخمی شدند

عملیات قاچاق اسلحه به شبه نظامیان در الحدیده ناکام ماند
دوشنبه, 13 ژوئيه, 2020 - 06:45
تعز: الشرق الاوسط

نیروهای مشترک ارتش ملی یمن در شهرستان حیس، جنوب استان الحدیده (غرب)، یک محموله مهمات قاچاقی در راه مناطق تحت سیطره شبه نظامیان حوثی‌ها در الحدیده را ضبط و توقیف کردند.

 این در حالی است که شبه نظامیان تحت حمایت ایران اخیراً بمباران مواضع نیروهای ارتش، محله‌ها و روستاهای مسکونی به عنوان بخشی از نقض مکرر آتش‌بس سازمان ملل در الحدیده و غرب ساحل را تشدید کرده‌اند.

از سوی دیگر، همزمان با ادامه درگیری‌ها در خطوط مقدم جبهه در نهم، البیضا و الجوف، گزارش‌ها از کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه نظامی کودتاچی حوثی در چند روز گذشته از جمله سه فرمانده برجسته در جبهه‌های البیضا و الجوف حکایت می‌کند.

رسانه‌های نزدیک به ارتش یمن در بیانیه ای که در روز جمعه منتشر شد تأکید کردند که «دست کم ۹ نفر از شبه نظامیان کودتاگر حوثی در تلاش برای پیشبرد موقعیت خود پس از نبردهای شدید توسط نیروهای ارتش ملی در جبهه جدافر در الجوف کشته شدند. ارتش علاوه بر این، سلاح و تجهیزات نظامی آنها را نیز ضبط کرد».

به گزارش وب سایت «سمبتمبر.نت» وابسته به ارتش، در جبهه نهم (شرق صنعا) تعدادی از اعضای گروه حوثی روز شنبه در نبردها با ارتش ملی با پشتیبانی هوایی ائتلاف به رهبری سعودی کشته و زخمی شدند.

طی چند روز گذشته، نیروهای ارتش پس از درگیری با شبه نظامیان حوثی، در الجوف و جبهه نهم و سایر مناطق در همین جبهه پیشروی کرده‌اند.

در الحدیده مشرف به دریای سرخ همچنین نیروهای مشترک، روز شنبه در مربع النجیبه جنوب شهرستان حیس اعلام کردند که یک کامیون مجهز به مهمات در مسیر مناطق کنترل شده توسط شبه نظامیان حوثی کشف و ضبط شد.

تیم‌های مهندسی نیروهای مشترک روز شنبه، در منطقه القطابه در جنوب الحدیده، عملیات پایش و پاکسازی از مین، وسایل انفجاری کاشته شده توسط شبه نظامیان حوثی را انجام دادند.

از سوی دیگر، اسامه القصبی مدیر پروژه پاکسازی یمن از مین (مسام) زیر نظر «مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان»، از اجرای عملیات تخریب و خنثی سازی ۸۶۶ مین منفجر نشده از جمله ۲۴۹ مین ضد تانک در باب المندب خبر داد.

پروژه «مسام» همچنین از تخریب و خنثی سازی ۲۳ مین زمینی را در منطقه ذباب در المخا در ساحل غربی به روش احتراق که روشی مدرن و سازگار با محیط زیست است، خبرداد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای