یک شرکت سعودی از کامپوزیت چوب پلاستیک محصولات پایدار می سازد

یک شرکت سعودی از کامپوزیت چوب پلاستیک محصولات پایدار می سازد

شنبه, 18 ژوئيه, 2020 - 14:30
نیویورک: الشرق الاوسط 

شرکت «نساند للاستثمار» (TM) وابسته به سابک و شرکت توسعه و سرمایه گذاری صنعتی سهول الخلیج توافقنامه ای در زمینه یک پروژه سرمایه گذاری مشترک امضا کردند.


بنا به این توافقنامه کارخانه تولید پنل چوب پلاست تحت مالکیت مشترک راه اندازی می شود. کامپوزیت های چوب پلاستیک برای کفپوش و نمای ساختمان به کار می رود. این کارخانه همچنین پنل پلی وینیل کلراید غیر پلاستیک نیز تولید می کند که در ساخت در و پنجره به کار می رود.

در این کارخانه از مواد دوستدار محیط زیست استفاده می شود که توسط شرکت سابک فراهم می شود. بدین ترتیب محصولات تولیدی کارخانه نسبت به محصولات رایج کم مصرف تر و دارای بازده بالای انرژی خواهد بود. 


فیصل البحیر معاون رییس گروه ارتقای محتوای محلی و توسعه کسب و کار در سابک و مدیر اجرایی شرکت (نساند للاستثمار) گفت «این پروژه بیانگر رویکرد راهبردی شرکت نساند للاستثمار برای افزایش سرمایه گذاری در پروژه های صنعتی کوچک و متوسط سعودی است. شرکت از طرح های محتوای محلی حمایت می کند و به توسعه کسب و کارها می پردازد و بدین ترتیب فرصت صادرات افزایش می یابد. این در راستای تحقق تنوع درآمدی است که یکی از اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ به شمار می رود».


او افزود «در این پروژه جدید از محصولات پلیمری به عنوان مواد اولیه استفاده می شود و همین به تقویت تلاش ها برای تولید محصولات پایدار و طرح های توسعه صنایع تبدیلی در کشور می انجامد. محصولات تولیدی متناسب با محصولاتی خواهد بود که شرکت سابک از آنها استفاده می کند».


گفتنی است این دومین قرارداد شرکت نساند للاستثمار در زمینه سرمایه گذاری است. شرکت نساند للاستثمار و گروه اشمید در ماه ژوئن قراردادی برای یک پروژه مشترک در زمینه تولید و توسعه فناوری باتری های جریان اکسایش – کاهش وانادیوم امضا کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای