وزیران سعودی: نامزدی التویجری در راستای نقش ریاض در فعال‌کردن همکاری بین‌المللی است

وزیران سعودی: نامزدی التویجری در راستای نقش ریاض در فعال‌کردن همکاری بین‌المللی است

شنبه, 18 ژوئيه, 2020 - 07:45
ریاض: الشرق الاوسط

تعدادی از وزرای سعودی از محمد التویجری نامزد سعودی برای تصدی ریاست سازمان تجارت جهانی حمایت و تأکید کردند که این اقدام در راستای نقش ریاض در فعال‌کردن همکاری‌های بین‌المللی صورت می‌گیرد.

محمد الجدعان وزیر دارایی، اقتصاد و برنامه‌ریزی سعودی، تأکید کردند که معرفی محمد التویجری برای تصدی سمت مدیرکل سازمان تجارت جهانی در راستای نقش سعودی در فعال کردن همکاری‌های بین‌المللی و احساس مسئولیت او با توجه به ریاست فعلی کنفرانس G20 است.

الجدعان با تأکید بر اینکه سعودی به سیستم تجارت چند جانبه گرایی و نقش اساسی سازمان در آن اعتقاد دارد، افزود: پادشاهی از تلاش‌های بین‌المللی برای پیشبرد سازمان و تدوین چشم‌انداز استراتژیک برای کشورهای عضو G20 برای تقویت نقش تجارت در رهبری رشد اقتصادی و دستیابی به توسعه پایدار، پشتیبانی می‌کند، مشروط بر اینکه این سیستم قدرت کافی برای باز بودن تجارت را داشته باشد.

از سوی دیگر، خالد الفالح وزیر سرمایه‌گذاری سعودی گفت که نامزدی التویجری برای سمت مدیرکل سازمان تجارت جهانی گامی مهم در جهت مقابله با چالش‌های پیش روی اقتصاد جهانی به دلیل تشدید تنش‌های اخیر ناشی از اختلافات تجاری است که با عواقب همه گیر کورنا دوچندان شده‌است.

الفالح توضیح داد که این نامزدی در حالی صورت می‌گیرد که سعودی رهبری گروه بیست کشور را برعهده دارد و پس از موفقیت‌های بسیار پادشاهی در اصلاحات عمده اقتصادی برای دستیابی به اهداف «چشم انداز ۲۰۳۰» است.

وی اظهار کرد: سعودی یکی از کشورهای پیشرو است که پس از پیوستن به سازمان تجارت جهانی، در توسعه سیستم تجارت بین‌المللی نقش داشته و همچنین برای بهبود فضای سرمایه‌گذاری خود از طریق اصلاح و تدوین قوانین و مقررات تلاش کرده‌است و این امر باعث شده‌است که پادشاهی به یکی از کشورهای فعال در صحنه اقتصادی جهانی تبدیل شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای