رضایت در درعا پس از پررنگ شدن نقش «سپاه پنجم» با حمایت پایگاه حمیمیم

رضایت در درعا پس از پررنگ شدن نقش «سپاه پنجم» با حمایت پایگاه حمیمیم

پنجشنبه, 30 ژوئيه, 2020 - 11:00
درعا: ریاض الزین

«سپاه پنجم» تحت حمایت پایگاه روسی حمیمیم در میان اقبال جوانان به ثبت نام در آن، با استقبال مردم روبرو شد، زیرا بیشتر شهرهای استان درعا در طی دو روز گذشته به حضور در فارغ‌التحصیلی اولین دوره نظامی سپاه پنجم در شهر بصری الشام در حومه شرقی شهر درعا دعوت شده بودند.

روز سه شنبه، ویدئویی منتشر شده که تجمع صدها فرد عضو نیروهای سپاه پنجم با حضور بسیاری از بزرگان حوران، فرماندهان نظامی، افسران سپاه پنجم و نیروهای پلیس نظامی روسیه در میدان قلعه در شهر بصری الشام را نشان می‌دهد. آنها همچنین بنرهایی با مضمون «سوریه به مردمش تعلق دارد، مزرعه ای برای هر کسی نیست» بالای سر بردند. آنها پیش از آغاز رژه نظامی، شعارهایی علیه رژیم سوریه و حضور ایران در سوریه سر می‌دادند.

این نخستین مراسم فارغ‌التحصیلی دوره‌های نظامی پنجم سپاه در بصری الشام است.

در همین حال، کشتار و ترور غیرنظامیان، چهره‌های امنیتی، وفاداران رژیم و مخالفان پیشین در درعا در شرایط مشکوک شدت یافته و موجب نگرانی جامعه نسبت به این پدیده شده‌است.

آخرین مورد این حوادث روز سه شنبه در پی درگیری‌های مسلحانه، به دنبال حملات ناشناس در شهر نوی در حومه غربی درعا رخ داد که در این شهر نیروهای رژیم سوریه در تعدادی از مکان‌ها در حالت آماده باش امنیتی قرار گرفتند. این درگیری‌ها نیم ساعت به طول انجامید و در طی آن از سلاح‌های سبک استفاده شد، بدون این که خبری از تلفات منتشر شود.

همچنین روز دوشنبه، یکی از رهبران پیشین مخالفان معروف به «ابو حسن یرموک» و یکی از نیروهای آن «حسین علاوه» به ضرب گلوله در شهر درعا البلاد کشته شدند.

فعالان اعلام کردند که ابو حسن یک رهبر نظامی در اتاق عملیات مخالفان موسوم به البنیان المرصوص در درعا البلاد پیش از آنکه نیروهای رژیم سوریه کنترل منطقه را در دست بگیرند، او همچنین وارد تشکل‌های متعلق به رژیم سوریه در قالب تسویه نشده بود.

قحطان القداح نیز توسط افراد ناشناس در منزلش در روستای الحراک در حومه شرقی درعا کشته شد. به گفته فعالان، القداح با نیروهای رژیم سوریه روابط خوبی داشت و متهم به تعامل با حزب‌الله بود.

افراد مسلح ناشناس همچنین روز یکشنبه ۲۶ ژوئیه سال ۲۰۲۰ به خانه یکی از رهبران پیشین مخالفان «فوزی النصار» در الصنمین در شمال درعا حمله کردند و با شلیک به شش نفر در منزلش، پنج نفر از آنها را کشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای