پنج حوثی در سواحل غربی توسط نیروهای یمنی کشته شدند

پنج حوثی در سواحل غربی توسط نیروهای یمنی کشته شدند

شبه نظامیان روستاها را در روزهای عید قربان بمباران کردند
دوشنبه, 3 اوت, 2020 - 00:45

همزمان با تجاوز مداوم شبه نظامیان حوثی در الحدیده (غرب) و مناطق ساحل غربی از طریق هدف قراردادن منازل شهروندان و محروم کردن آنها از شادی عید، رسانه نظامی نیروهای مشترک یمن از کشته شدن ۵ تن از رهبران و اعضای شبه نظامی کودتاگر حوثی تحت حمایت ایران، در جبهه‌های جنگ در سواحل غربی خبردادند.

به گزارش مرکز رسانه ای لشکر «العمالقه» وابسته به دولت یمن مستقر در جبهه ساحل غربی، «تک تیراندازهای نیروهای مشترک به شکار سران، فرماندهان و اعضای شبه نظامیان حوثی در خط مقدم جبهه جنگ ادامه می‌دهند».

 این مرکز در بیانیه ای مختصر عصر شنبه، افزود، «نیروهای تک تیرانداز مشترک پس از نظارت بر تحرکات حوثی‌ها توانستند ۵ تن از فرماندهان و اعضای شبه نظامی را در جبهه‌های جنگ شکار کنند» و همچنین «فیلم‌های در لحظه شکار ۵ رهبر حوثی و افراد با هدف گذاری دقیق و متمرکز» ثبت شده‌است.

العمالقه اظهار داشتند که «تک تیراندازهای شبه نظامی حوثی مرتکب اقدامات جنایتکارانه علیه مردم استان الحدیده شدند، به طوری که روز دوم عید قربان غیرنظامیان در دهکده‌های مسکونی منطقه الدریهمی در جنوب الحدیده را مورد شلیک مستقیم قرار دادند و باعث ایجاد وحشت و رعب در میان غیرنظامیان بی گناه در این شهرستان شدند».

در ایام عید قربان، روستاهای مسکونی جنوب الحدیده در معرض بمباران شدید شبه نظامیان کودتاچی حوثی از جمله منطقه کوهستانی در منطقه التحیتا جنوب الحدیده قرار گرفتند که این امر مانع از تردد شهروندان شده‌است.

در همین حال، سپهبد محمد المقدشی وزیر دفاع یمن در جریان سرکشی از به منطقه هفتم نظامی و واحدهای مستقر در جبهه نهم (شرق صنعا) تأکید کرد که مردم یمن با تمام نیروهای غیرنظامی و نیروهای مسلح خود برای بازپس‌گیری کشور خود و تکمیل پاکسازی تمام خاک میهن از خطر پروژه حوثی‌ها مصمم تر است.

از سوی دیگر، سرلشکر خالد فاضل فرمانده محور تعز نیز در جریان بازدید از وضعیت ارتش ملی در برخی بخش‌های نظامی، بر لزوم «آمادگی رزمی و نظارت دائمی دشمن یعنی شبه نظامی کودتاگر حوثی» تأکید کرد.

 مرکز غیردولتی اطلاع‌رسانی و توانمندسازی حقوق بشر که مقر آن در تعز است، از شبه نظامیان حوثی خواست تا «روش تحقق ستیز با اعتقادات و سرکوب آزادی‌ها» را متوقف کند و گفت که «گفتمان افراط گرایانه حوثی در حال از بین بردن جامعه یمنی است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای